Konya'da o kurslar başladı!

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Planlanan Optik Oluşturma, Okuma Ve Analiz Yazılımı Kullanım Kursları Başladı

Her Nesil Öğretmen Akademisi kapsamında öğretmen yeterliliklerini arttırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce planlanan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü hizmet içi eğitim kurslarına dâhil edilen Optik Oluşturma, Okuma ve Analiz Yazılımı Kullanım Kursu eğitimleri başladı.

Konya’da yapılacak destekleme ve yetiştirme kursları sınavları ile ortak sınavlarda kullanılacak optik formların okunmasında destek olacak öğretmenlerin eğitimine yönelik düzenlenen kursun ilki, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü Selçuklu Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılmaya başlandı. Kursta alınan eğitimlerin ardından kursa katılan öğretmenler, optik okuma cihazlarına ihtiyaç duymadan okulunda veya ilçelerinde optik formları oluşturmayı, okumayı ve analiz etmeyi öğrenerek ortak sınavlar yapabilecekler. Bu eğitimle öğretmenler, verilerin en doğru şekilde oluşturulmasına katkı sağlayacaklar.

Her grup için hafta içi 5 gün yapılacak uygulamalı eğitimler, 31 ilçeden gönüllü öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Bakmadan Geçme