Konya'da o okulda bitki yaprakları çeşitleri sergisi açılacak

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde öğretmenlik yapan Eğitimci Yazar Youtuber Araştırmacı Lütfi Şahin okulunda bitki yaprakları çeşitleri sergisi açacağını söyledi.

Eğitimci Yazar Youtuber Araştırmacı Lütfi Şahin “Sistematiğin ilk temellerini ortaya atan Aristo, yapmış olduğu canlıları sınıflandırmada hatalar yapmıştır. Arı da uçuyor, kuş da uçuyor diye aynı sınıf içerisine yerleştirmiştir. Canlıların genetiksel yapıları, fizyolojileri, anatomileri ciddiye alınmamıştır. Modern sınıflandırma ile beraber daha geniş kapsamlı ve ciddi araştırmalar yapılmıştır. Bu araştırmalardan birisi de bitkilerin yapraklarının farklı farklı olduğu sonucunu ortaya koymuştur. Bitkilerin yaprakları, tohumları, meyveleri farklı farklıdır” dedi.

Şahin ilkbahar dönemi ile beraber öğrencilerine bitki yapraklarını toplattırıp bunların çeşit bakımından sınıflandırmasını yapacağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Öğrencilerimizin bilgi birikimini artırmak için yapraklardan oluşan bir sergi açacağız.” şeklinde konuştu.
 

Bakmadan Geçme