Konya'da öğrencilere Su Verimliliği Eğitimi verildi

Konya'nın Karapınar   ilçesinde ilk ve ortaokul öğrencilerine Su Verimliliği ile ilgili  Eğitimi verildi.

Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Karapınar ilçesi Sazlıpınar İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim, okulun sosyal faaliyet salonunda gerçekleştirildi.

Su kaynaklarının verimli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetimini sağlamak hususunda farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilere bilgilendirici broşür dağıtıldı. Yıllık yağışın düşük olduğu ve su kaynağının olmadığı Karapınar'da verilen su eğitimini öğrenciler dikkatle takip etti.

Konuşmacılar, suyun kullanımı konusunda öğrencilere büyük görevler düştüğünü vurgulayarak, "Su kaynakları bütün canlıların hayatı ve insanlığın geleceği için büyük önem arz etmektedir. Dünya geneline baktığımızda su kaynaklarının her geçen gün azaldığına şahit oluyoruz. Sizler, su tasarrufunu her yerde, her şartta savunmalısınız. Su tasarrufu konusunda yanlış davranış gösterenleri uyarmalısınız. Çünkü sizler bu konuda bizlerin en büyük destekçisi konumundasınız. Suyumuzu israf etmeden bilinçli kullanmak için herkese görev düşüyor” dedi.

Sazlıpınar İlkokulu-Ortaokulu Müdürü Engin Yün de eğitim programının öğrenciler için çok faydalı olduğunu ifade etti. Programa, Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, Karapınar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Güneri ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Haydar Kurt katıldı.

Bakmadan Geçme