Konya'da okullara geleneksel oyun alanları hazırlanıyor!

Konya'da Okul bahçelerinde, Milli Eğitim Bakanlığının 2023/28 sayılı Genelgesi ve Bizim Okulumuz kapsamında hazırlanan 'Şehrimiz İmzamız' projesi ile geleneksel oyun alanları düzenlenmeye devam ediyor.

Obezite ve dijital bağımlılığın neden olduğu hareketsiz yaşama engel olmanın hedeflendiği proje kapsamında Akşehir Süleyman Şah İlkokulu, Altınekin Cumhuriyet İlkokulu, Hüyük Selki Şehit Ali Cevizci İlkokulu, Sarayönü İsmet Ümmühan İlkokulu okul bahçelerine geleneksel oyun alanları yapıldı.

"Şehrimiz İmzamız" projesi ile öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmesi ve geliştirmesi, gönüllülük ve sosyal sorumluluk programları ile değerlerini içselleştirerek kendilerini çok yönlü yetiştirmesi, okul içinde ve okul dışında çalışmalar yapması amaçlanıyor.

Ayrıca proje ile öğrencilerin insan, şehir, kültür ve medeniyet arasındaki ilişkiyi kavrayarak kendi yaşadığı şehri yakından tanıması, şehrin imkân ve özelliklerini öğrenerek mekân ve zaman ilişkisi bağlamında şehri keşfetmesi, şehrinin soyut ve somut kültürel mirasını, değerlerini bilmesi hedefleniyor.


 

Bakmadan Geçme