Konya'da oto fareleri polisten kaçamadı

Konya'da birkaç gün içerisinde farklı adreslerden otomobil hırsızlığı ihbarları geldi. Polis merkezine gelen ihbarların ardından ekipler harekete geçti. Otomobillerden akü, jant ve lastik gibi malzemeleri çalan hırsızlar polisin operasyonuyla yakayı ele verdi.

Konya’nın Selçuklu ilçesi Horozluhan Mahallesi’nde Ak Sokak üzerine park edilmiş 2 aracı hırsızlık şüphelileri gözüne kestirdi. Şüpheliler çevre kontrolü yaptıktan sonra araçlardan jant, lastik, akü, buji kablosu ve distribütör gibi otomobil parçalarını çalarak kayıplara karıştı. 

Diğer bir oto hırsızlık ihbarı da Karatay ilçesi Nakipoğlu Mahallesi Keçeciler Caddesi’nden geldi. Cadde üzerine park edilmiş bir aracı gözüne kestiren şüpheliler, araçtan 1 adet akü, 1 adet kriko ve 1 adet piknik tüpü çalarak gözden kayboldu.

POLİSİN TİTİZ ÇALIŞMALARI SONUCU YAKALANDILAR

Gelen ihbarlar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Otodan hırsızlık olaylarının gerçekleştiği yerdeki ve çevredeki bütün kameraları incelemeye alan polis ekipleri her 2 olayın şüphelilerini tespit etti.

2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Olayın faillerini tespit eden polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. D.A. (27) ve O.Ç.(23) isimli iki şüpheli polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. D.A.’nın hırsızlık ve çeşitli suçlardan 17, O.Ç.’nin ise hırsızlık ve çeşitli suçlardan 5 kaydı olduğu öğrenildi.

Her iki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken ele geçirilen malzemeler sahiplerine teslim edildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme