Konya'da sağlık sektörü güçlendirildi!

Konya'da Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğüne tahsis edilen 7 tam donanımlı ambulans hizmet vermeye başladı.

Sağlık Bakanlığı’nın Konya İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis ettiği yeni 7 ambulans hizmet vermeye başladı. Son gelen 7 ambulans ile birlikte Konya 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesindeki 98 istasyonda hizmet sunan ambulans sayısı 133’e ulaştı.

“ARAÇLARIN HAYIRLI VE SAĞLIĞA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

Ambulansların hizmete girmesi dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi. Törende ambulanslar, 112 Acil Servis istasyon sorumlularına teslim edildi. Törene katılan Konya Valisi Vahdettin Özkan, sağlığa erişimin bütün insanlık için çok önemli bir husus olduğunu belirterek, ambulansların sağlık hizmetlerini daha da iyileştireceğini söyledi.112 acil sağlık hizmetlerinin sağlıkta erişimi etkinleştirmekteki en önemli faaliyet alanı olduğunu vurgulayan Vali Özkan, “İnsanlarımızın talebine, Sağlık Bakanlığımızın ve hükümetimizin duyarlılığı hepimiz açısından büyük bir şans. Sağlık çalışanları, hekimlerimiz başta olmak üzere insanlarımızın iyilik halini daha ileri bir noktaya taşımak için seferberlik halinde çalışıyorlar. Başta sağlık okur- yazarlığını artırmak; nitelikli personel ve araç- gereç desteği ile de sağlık kamu hizmetinden çok daha fazla istifade etmiş olacağız. İl Sağlık Müdürlüğümüzün şahsında Konya'da çalışan tüm hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunmalarından ötürü teşekkür ediyorum, araçların hayırlı ve sağlığa vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konya'da sağlık sektörü güçlendirildi!

“DAHA KALİTELİ VE HIZLI HİZMET SUNACAKLARDIR”


Ambulans teslimleri öncesi kısa bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “2023 yılında yaklaşık 200 bin vakaya dakikalar içerisinde ulaşan 112 ekiplerimiz, filomuza yeni eklenen ambulanslarımızla daha kaliteli ve hızlı hizmet sunacaklardır. Son gelen ambulanslarımız ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü ambulans filomuz, 1 helikopter, 2 yeni doğan, 3 kar paletli, 2 motorize, 1 obez ve 124’ü normal olmak üzere toplamda 133 rakamına ulaşmıştır. Bu güçlü araç filosunu ilimize kazandıran Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, Valimiz Vahdettin Özkan’a ve katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

“İLİMİZDE 70 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU YENİLENİYOR”

Amaçlarının sağlık hizmetlerinde kaliteyi daha ileriye taşımak ve en iyi şartlarda hizmet vermek olduğunu belirten Prof. Dr. Koç, “Konya’da 68 olan istasyon sayısını 98’e çıkartarak vakalara ulaşma sürelerimizi kısalttık. Aynı zamanda ambulans sayımızı da artırarak ambulans yaş ortalamamızı da düşürdük. Türkiye’ye örnek bir model ortaya koyarak fiziki şartları oldukça kötü durumda olan 49 istasyonumuzu beş yıl içerisinde hayırseverlerimiz, belediyelerimiz ve bakanlığımızın gönderdiği bütçeyle yenilemeyi başardık. İnşaatı devam eden ya da ihale/proje aşamasında olan 21 istasyonumuzla ilgili olarak da çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Toplamda 70 istasyonumuzu yenileme hedefimize inşallah en kısa sürede ulaşmayı arzu ediyoruz” diye konuştu.
Vali Vahdettin Özkan ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından ambulans anahtarları 112 Acil Servis istasyon sorumlularına teslim edildi. Araç filosuna katılan yeni ambulanslar dualar eşliğinde görev yerlerine uğurlandı. Ambulansların Ereğli, Beyşehir, Kulu, Yunak, Hadim, Karatay ve Selçuklu ilçelerinde hizmet vereceği belirtildi.
 

Bakmadan Geçme