Konya'da sahte para dolandırıcılığı: 2 gözaltı

Konya'da bir araç kiralama işletmesinin sahibi kiraya verdiği aracın ücretini bankamatiğe yatırmak istedi. Bankamatik banknotları kabul etmeyince paraların sahte olduğunu fark eden işletme sahibi polis ekiplerine haber verdi. Konya Emniyeti'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sahte parayla araç kiralayan şahısların peşine düştü.

Konya'da sahte para dolandırıcılığı: 2 gözaltı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan bir araç kiralama işletmesine 2 kişi araç kiralamak için geldi. İşletme sahibiyle ücrette anlaşan şahıslar ücreti ödedikten sonra aracı alarak hızla uzaklaştı.

ATM BANKNOTLARI KABUL ETMEYİNCE SAHTE OLDUĞUNU ANLADI

İşletme sahibi aracı kiraladığı 2 şahıstan aldığı ücreti ATM’ye yatırmak istedi. Bütün uğraşlarına rağmen ATM banknotları kabul etmeyince işletme sahibi paranın sahte olduğunun farkına vardı. İşletme sahibi vakit kaybetmeden polis ekiplerine haber verdi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçerek işletmede bulunan güvenlik kamerası ve civardaki kamera kayıtlarını inceledi. Şüphelilerin F.R. ve K.T. olduğunu tespit eden polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. 

2 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kısa süre içerisinde ekipler şüphelileri kiraladıkları araçla birlikte Yeni İstanbul Caddesi üzerinde yakaladı. 2 şüpheli gözaltına alınırken aracı kiralamak için ödedikleri 63 adet 100 TL’lik banknottan oluşan 6 bin 300 TL’ye el konuldu. 2 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bakmadan Geçme