• Haberler
  • Konya
  • Konya'da Sonsuz Şükran Köyü'nde Hıdırellez kutlandı

Konya'da Sonsuz Şükran Köyü'nde Hıdırellez kutlandı

Konya'nın Hüyük ilçesinde Sonsuz Şükran Köyü'nde baharın gelişi 'Hıdırellez' coşkuyla kutlandı.

Etkinlik Çavuş Mahallesi’ndeki yerleşim merkezinde düzenlendi.  Yapılan etkinlikte bir araya gelen köy sakinleri ve davetliler müzik eşliğinde oynayıp eğlenerek güzel vakit geçirdi. Gökyüzünde uçurtmalar uçuruldu, ilgi çeken yarışmalar yapıldı, gül bahçesindeki fidanlara kurdeleler bağlanarak dilekler tutuldu. 

Yörenin lezzetlerinden “mürdük aşı” katılımcılara ikram edildi. Köy sakinlerinden film yapımcısı ve yönetmen Atalay Taşdiken, etkinlikte yaptığı konuşmada katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Taşdiken, “Çavuş Köyü bizim köyümüz. Biz de oraya aitiz. Çavuş köyüne aitiz, kendimizi hep öyle hissettik. Sağ olsunlar Çavuş köylüleri buraya her zaman sahiplendiler. Bundan dolayı her zaman mutluyuz. 

Konya'da Sonsuz Şükran Köyü'nde Hıdırellez kutlandı

Köyümüzde yaptığımız etkinliklerle ilgili son 3-4 senedir hem pandemiden hem de arzu edilmeyen nedenlerden etkinliklerimizle ilgili inkitalar oldu. İnşallah bu yazdan itibaren yerel yönetimimizin, devletimizin de desteğiyle, katkılarıyla tekrar Sonsuz Şükran Köyü’nü eski, kendine yaraşır etkinliklerle dolu bir hale getireceğiz. Sizi de her zaman bizim yanımızda destek olarak görmekten mutluyuz” sözlerini yer verdi.

Konya'da Sonsuz Şükran Köyü'nde Hıdırellez kutlandı

“Şükran köyü, Hüyük’ün Türkiye’deki turizm ve tanıtım yüzüdür”

Etkinliğe katılan Hüyük Belediye Başkanı Sadık Sefer de konuşmasında, “Böyle bir güzelliği bize yaşattıkları, ilçemize kazandırdıkları için, Mehmet ve Atalay beye çok teşekkür ediyorum. Bizim Sonsuz Şükran Köyü, hem Çavuş’un hem de Hüyük ilçesinin Türkiye’deki yüzüdür, turizm yüzüdür, turizm tanıtımıdır” ifadelerini kullandı.

Konya'da Sonsuz Şükran Köyü'nde Hıdırellez kutlandı

“Birbirimize desteğiz”

Çavuş Mahallesi Muhtarı Ali Kovancı da Sonsuz Şükran Köyü’nde düzenlenen etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, “Biz Şükran Köyünü çok seviyoruz. Köyde yaşayan misafirlerimizi çok seviyoruz. Her zaman birbirimize desteğiz, Allah razı olsun onlardan, böyle bir yeri kurdukları içiné dedi.
 

Bakmadan Geçme