Konya'da Tedem'li öğrenciler Atatürk'ü andı!

Tedem Koleji öğrencileri 10 Kasım Atatürk'ü Anma programında,  Şiirlerle, müzik dinletisiyle ve oratoryo ile Atatürk'ü ölümünün 85. Yıldönümünde andı.   

Tedem Koleji Erenköy Kampüsünde düzenlenen programa Tedem Eğitim Kurumlarından, İlkokul, Lise öğrencileriyle okul idarecileriyle öğretmenler katıldı. 

Programının açılışında konuşan Tedem Koleji İlkokul Müdürü İlknur Orakcı ölümünün 85. Yıldönümünde Atatürk’ün ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen büyük önder olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve çağdaş Türkiye'nin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal edişi şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. O'nun ani ve apansız ayrılışı bütün Türk halklarını da derinden etkilemiş, dünya üzerinde geniş bir yankı uyandırmıştır.Mustafa Kemal Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında aynı zamanda büyük bir komutandır. Türk Kurtuluş savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte "ya istiklal ya ölüm" parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur. O'nun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak olmuştur.Bu duygu ve düşüncelerle, Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne her yönü ile sahip çıkacağımıza söz vererek aramızdan ayrılışının 85. yılında, Ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK' ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor, yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 

Konuşmaların ardından öğrenciler, Atatürk sevgisiyle ilgili şiirler okudu. Müzik dinletisinde ve oratoryo’ da yine Atatürk’ün sevdiği türküleri ve şarkıları söyledi. 

Bakmadan Geçme