Konya'da Üreten Kadınlar Pazarı, Butik Dükkanlar Ve Halk Ekmek Fırınının Açılışı Yapıldı 

Konya'nın Seydişehir ilçesinde Seydişehir Belediyesi tarafından kadınlara gelir desteği sağlamak amacıyla Seydişehir Antalya karayolunda hayata geçirilen 33 adet ahşap dükkandan oluşan 'Üreten Kadınlar Pazarı ile Butik Dükkanlar ve Halk Ekmek Fırınının açılışı, Ak Parti MKYK Üyesi Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekili Latif Selvi'nin katılımıyla yapıldı.

Seydişehir Belediyesi tarafından kurulan “SEYDİ-KOOP” çatısı altında bir araya gelen üreten kadınlar, Seydişehir Belediyesi tarafından kurulan Üreten Kadınlar Pazarında satış yaprak ev ekonomisi de katkıda bulunuyor. 

Seydişehir Belediye tarafından Akdeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan Konya-Antalya yolunun değerlendirilmesi ve ilçeye ekonomik girdi sağlanması noktasında önem arz eden Üreten Kadınlar Pazarı yöresel ürünlerin satışlarının yapılması ile birlikte ilçenin tanıtımında da önemli rol oynayacak. 

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “günümüz şartlarında toplam 22 milyon lira yatırım bedeline sahip olan, 33 Adet ahşap dükkandan oluşan Üreten Kadınlar Pazarı, Butik Dükkanlar ve Halk Ekmek Fırınımızın açılışını birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştiriyoruz. Seydişehir’imizin vizyon projeleri arasında yer alan, seçim beyannamemizde de bulunan bu projelerimizin Seydişehir’imize, bölgemize, Konya’mıza ve üreten kadınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

AK Parti Konya Milletvekilleri Tahir Akyürek ve Latif Selvi’nin selamlama konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Adem Bebek tarafında yapılan duanın ardından Milletvekilleri ve Protokol üyelerini tarafından Üreten Kadınlar Pazarı, Butik Dükkanlar ve Halk Ekmek Fırınının açılışı gerçekleştirildi. 

Açılışa AK Parti Konya Milletvekilleri Tahir Akyürek, Latif Selvi, Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Yalçın Özkubat, İlçe Jandarma Komutanı Muhammed Yaşar Hançer, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı, İlçe Belediye Başkanları, STK Başkanları, Muhtarlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının idarecileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bakmadan Geçme