• Haberler
  • Konya
  • Konya'da yasak dönemde kaçak avlanmaya göz açtırılmıyor!

Konya'da yasak dönemde kaçak avlanmaya göz açtırılmıyor!

Türkiye'nin önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Konya Beyşehir'de bulunan Beyşehir Gölü kıyılarında av yasağı döneminde kaçak olarak avlandığı tespit edilen kişilere para cezası uygulandı.

Türkiye'nin önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Konya Beyşehir’de bulunan Beyşehir Gölü kıyılarında av yasağı döneminde kaçak olarak avlandığı tespit edilen kişilere para cezası uygulandı.

Beyşehir Gölü’nde su ürünlerinin üreme döneminde olması dolayısıyla 15 Mart’ta başlayan balık av yasağı sürüyor. 15 Haziran’da son bulacak yasak dönem sebebiyle göl ve çevresinde, balık popülasyonunu korumaya yönelik gerçekleştirilen denetimler aralıksız devam ediyor. Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı su ürünleri kontrol görevlilerinin Beyşehir Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı unsurlarının da verdiği destekle gerçekleştirdiği denetimlerde Beyşehir Gölü etrafındaki tüm karaya çıkış noktaları, sazlık alanlar, balık ve sülük avlak sahaları kontrol edildi. Denetimlerde av yasağı döneminde tatlı su balığı, sülük avı ve satışı yaptığı belirlenen kişilere ilgili kanun maddesi gereğince ceza-i müeyyide uygulandı. Ekiplerce kaçak avcılıkta kullanılan istihsal malzemelerine ise el konuldu. 15 Haziran 2024 tarihinde son bulacak av yasağı süresince denetimlerin haftanın 7 günü 24 saat esasıyla karadan, havadan ve teknelerle göl içerisinden aralıksız olarak yürütülmeye devam edeceği hatırlatıldı.

Bakmadan Geçme