• Haberler
  • Konya
  • Konya'da yaz etkinleri o tarihten itibaren başlıyor! 

Konya'da yaz etkinleri o tarihten itibaren başlıyor! 

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz etkinlikleri o tarihten itibaren başlayacak. Bu etkinler nelerdir? İşte detaylar…

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bilgehane, öğrenciler için bu yazda etkinliklerine devam ediyor.  Resmi sitede yayınlanan etkinlikler kamp, doğa yürüyüşü, futbol, basketbol ve veleybol turnuvaları, yüzme ve aynı zamanda da Kelebekler Vadisi gezisi olarak belirtildi. 3 Temmuz tarihinde bu etkinliklerin olacağı duyuruldu.

1. Kamp

Yaz etkinlikleri olarak nitelendirilen gelişim kampları, Beyşehir Atabey Gençlik Kampı ve Taşkent Kamp Alanlarında iki farklı bölgede 2 gece konaklamalı olarak düzenlenmektedir. Kampta öğrenciler, bölgede bulunan parkurları kullanarak hem eğlenmekte, hem de birlikte gün geçirerek dayanışma ruhunu güçlendirmektedir.

Konya'da yaz etkinleri o tarihten itibare başlıyor! 

2. Doğa Yürüyüşü

Katılım sağlayacak olan öğrencilerin doğayla vakit geçirmelerini aynı zamanda da tanımalarını, doğal güzelliklere kavuşmanın keyfine varmayı tatmaları amacıyla doğa yürüyüşleri yapılmaktadır. Öğrenciler, Konya’nın çok tanınmayan güzelliklerini 1 ya da 2 saat gibi süren bir yolculukla keşfetmektedir.

Konya'da yaz etkinleri o tarihten itibare başlıyor! 

3. Futbol, Basketbol ve Voleybol

Basketbol, voleybol ve futbol gibi spor etkinlikleri, spor eğitmenleri tarafından yaz etkinlikleri ve kış döneminde de aktif olarak düzenlenmektedir. Bu etkinlikler kapsamında aynı zamanda da özel turnuvalar gerçekleştirilmektedir. 

Konya'da yaz etkinleri o tarihten itibare başlıyor! 

4. Yüzme

Yaz etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler tarafından en çok talep gören anlardan birisi olan yüzme etkinliğidir. Yüzme, yaz sıcaklarında serinleme yöntemi olarak hem de öğrencilerin gelişimini destekleyerek keyifli bir spor  faaliyeti olarak güzel anlar bırakmaktadır.

Konya'da yaz etkinleri o tarihten itibare başlıyor! 

5 .Kelebekler Vadisi Gezisi

Verilere göre Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise sayılı kelebek uçuş alanlarından bir tanesi olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, şehrimizin en yoğun ilgi gören mekânlarından bir tanesidir. Yaz etkinlikleri için gerçekleştirilen bu gezinin heyecanı, akabinde yapılan piknik ile zirveye ulaşmaktadır.  Düzenlenen gezi ile birlikte öğrenciler binlerce kelebeği ve onlarca farklı bitkiyi bir arada görmenin heyecanını yaşamaktadır.

Konya'da yaz etkinleri o tarihten itibare başlıyor! 

Özel Haber

Bakmadan Geçme