Konya'da Yazarlar Okullarda Değerlerimizi Anlatmaya Devam Ediyor!

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin iş birliği ile Şubat ayından bu yana liselerde düzenlenen konferanslarla yazarlar büyük değerlerimizi öğrencilerimize anlatmaya devam ediyor.

Bugüne kadar Mehmet Akif Ersoy, Prof. Dr. Fuat Sezgin, Necip Fazıl Kısakürek, Nurettin Topçu ve Âşık Veysel üzerine yapılan programlarda Prof. Dr. Caner Arabacı,  Ahmet Köseoğlu, Prof. Dr. Ahmet Çaycı, Vural Kaya, Prof. Dr. Ahmet Kazım Ürün, Atilla Yaramış, Sait Mermer, Zafer Karakuş, Yusuf Yıldırım, Salih Sedat Ersöz, Dr. Aziz Ayva ve Melahat Ürkmez konuşmacı oldu. 

Bu programlar Meram, Beyşehir, Selçuklu, Seydişehir, Akşehir, Doğanhisar, Karatay, Sarayönü, Cihanbeyli, Ereğli, Çumra ve Hadim ilçelerinde önceden belirlenen bir lisede düzenlendi. 

Ayrıca belirlenen takvim çerçevesinde yıl sonuna kadar Sezai Karakoç ve Hz. Mevlana üzerine Karapınar, Kulu, Kadınhanı ve Ilgın ilçelerinde de programlar düzenlenecek. 

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Yazarlarımız Okullarda” üst başlığı altında kültür ve medeniyetimizin öncü isimlerinin liselerimizde anlatılıyor olmasının çok değerli bir çalışma olduğunu ifade etti. Düzenlenen konferansların konusu olan büyük değerlerimizin öğrencilerin fikir ve sanat dünyalarına büyük katkı sunacağını söyleyerek konuşmacı yazarlara ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi yönetimine teşekkürlerini iletti.

Bakmadan Geçme