Konya'da yolda bulunan keseden 173 bin 520 TL değerinde altın çıktı: Notta yazılanlar ise hayrete düşürdü!

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir genç yolda yürürken bir kese dolusu para buldu. Kesenin içindeki nottan etkilenen genç, altınları sahibine teslim etti.

Konya'da yolda bulunan keseden 173 bin 520 TL değerinde altın çıktı: Notta yazılanlar ise hayrete düşürdü!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Beyşehir’de mobilya ustası Ali Barış Veren, yolda yürürken tekme atığı kesede 20 tane çeyrek, 20 yarım altın ile “kefen param” yazılı not buldu. Arkadaşlarıyla birlikte altınların sahibini arayan genç, sonunda altınların sahibine ulaşarak, emanetleri teslim etti. 


Beyşehir ilçesinde mobilya ustası olan 23 yaşındaki Ali Barış Veren, evine giderken yolda gördüğü keseye tekme attı. Çöp varilinin yanına kadar savrulan keseden madeni para sesi duyan Ali Barış Veren, kontrol ettiği kesinin içinden çok sayıda altın ile “kefen param” yazılı bir not buldu.

Evine geldiğinde kese içerisindeki altınları sayan ve 20’si çeyrek, 20’si yarım olmak üzere toplamda 40 altın olduğunu belirleyen Ali Barış Veren, çevresindeki arkadaşlarına haber vererek altınların sahibine ulaşmaya çalıştı.

Altınların sahibinin kesedeki altınları ve yazılı notu bilen bir kadın olduğunu belirleyen Ali Barış Veren, ardından altınları sahibine teslim etti.


“İNSANLIK GÖREVİ ZATEN, YAPMANIZ GEREKEN BİR ŞEYDİ”

Ali Barış Veren, altınların sahibini bulabilmek için arkadaşlarına ve çevresine haber verdiğini belirterek, “Kaybedenin de benimle aynı mahalle olan Yeni Mahalle’de olduğunu öğrendim. 40-45 yaşlarında bir teyze idi. Bize ulaştılar, ben de işi bıraktım gittim, adresine. Kesedeki altınları ve bilgi notunu hem telefonda hem de adresinde teyit edince güvenli bir şekilde teslim ettim. Karşılaşınca çok mutlu oldu. İnsanlık görevi zaten, yapmanız gereken bir şeydi” dedi.
Altınlarını kaybeden teyzenin yalnız yaşadığı için altınları teslim ederken görüntü alınmasını istemediğini de söyleyen Veren, keseyi kaybeden kadının altınlarını kuyumcuya hesaplattırmak için götürdüğü sırada düşürdüğünü anlattığını da sözlerine ekledi.
 

Bakmadan Geçme