Konya'da yurt kayıtları devam ediyor

İnsan Vakfı Konya'nın Selçuklu, Meram ve Karatay Bölgesinde 4 Kız, 2 Erkek Yurdu Bulunuyor. Yurtlarda Kalan Öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Öğrenim Süresi Boyunca Her Ay Beslenme Ve Barınma Yardımı Sağlanıyor.

İnsan Vakfı Konya'nın Selçuklu, Meram ve Karatay bölgesinde 4 kız, 2 erkek yurdu bulunuyor. Yurtlarda kalan öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrenim süresi boyunca her ay beslenme ve barınma yardımı sağlanıyor.

Konya'da yurt kayıtları devam ediyor

Tarihimizdeki vakıf misyonunu örnek alarak 1992 yılından beri sosyal alanda eğitim ve yardımlaşma faaliyetleri yürüten İnsan Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi çatısı altında ülkemiz insanına hizmet etmek ve vakıf kurumunu gelecek nesillere ulaştırmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Konya'da yurt kayıtları devam ediyor

Sosyal sorumluluk projeleri ve yardım faaliyetlerinin yanında eğitim alanında hizmet vermeyi asli görev olarak üstlenen İnsan Vakfı'nın Türkiye genelinde toplamda 18 ilde 40 öğrenci yurdu, Konya'da ise 6 öğrenci yurdu bulunuyor.

Kamu yararına çalışan bir kurum olarak İnsan Vakfı yurtlarında, ülkemizin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin maddi ve
manevi ihtiyaçlarına binaen çalışmalar yürütülüyor. İnsan Vakfı Yurtları, sahip olduğumuz kültürel ve dini değerleri ön planda tutarak öğrencinin kendini “yurdunda” hissettiği bir ortam oluşturmak gayesi taşıyor. Öğrencinin asli vazifesinin öğrenimini başarıyla tamamlaması olduğu gerçeğinin farkında olan İnsan Vakfı, yüzlerce personeliyle öğrenciye her türlü teşvik ve desteği sağlama konusunda özveriyle çalışıyor.

Konya'da yurt kayıtları devam ediyor

İnsan Vakfı Konya'nın Selçuklu' da 2, Meram'da 3 ve Karatay Bölgesi'nde 1 olmak üzere toplam 4 kız ve 2 erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Genel yurt standartlarına uygun olarak hizmet veren yurtlarda 2-3-4 ve 5 kişilik olmak üzere farklı oda opsiyonları sunulmaktadır. Haftanın her günü sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti sunulan yurtlarda; öğrenci odalarından ayrı çalışma odaları, çok amaçlı faaliyet alanları, çamaşırhane ve ütü alanları gibi hizmet alanları da mevcuttur.
Ayrıca öğrencinin ve ailesinin maddi yükünü hafifletmek adına İnsan Vakfı yurtlarında kalan öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrenim süresi boyunca her ay beslenme ve barınma yardımı sağlanmaktadır. Devletimiz tarafından sağlanan bu destek sayesinde öğrencinin barınma ücreti en az yüzde 50 oranında hafiflemektedir.

Bakmadan Geçme