Konya'daki bu okul Tübitak Bilim Olimpiyatlarında Gümüş Madalya kazandı!

Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören İbrahim Hanif Çeker, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında 'Bilgisayar' kategorisinde gümüş madalya kazandı

Konya'daki bu okul Tübitak Bilim Olimpiyatlarında Gümüş Madalya kazandı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TÜBİTAK tarafından ortaokul ve lise öğrencileri arasında her yıl Astronomi-Astrofizik, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar, Ortaokul Matematik ve Ortaokul Bilgisayar dallarında Bilim Olimpiyatları düzenleniyor.

Öğrencilerin temel bilimler ve bilgisayar bilimleri alanlarına ilgilerini artırmak, çalışmalarını yönlendirmek, ilgili alanlalarda özel eğitim olanakları sağlamak ve gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Hanif Çeker bilgisayar alanında 2. olarak gümüş madalya almaya hak kazandı. Antalya’da düzenlenen ödül töreninde, İbrahim Hanif Çeker Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mehmet Fatih Kacır'dan madalyasını aldı.

İbrahim Hanif Çeker’e başarısından dolayı üniversite sınavında ek katsayı verilecek ve lisans döneminde TÜBİTAK'tan burs alacak.

Bakmadan Geçme