Konya'daki en işlek pazar alanı başka bir yere taşındı!

Konya'nın Meram ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi Çeçenistan Caddesi üzerinde kurulan Hacı İsa Efendi Semt Pazarı başka bir yere taşındı. İşte haberden detaylar…

Konya'daki en işlek pazar alanı başka bir yere taşındı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meram Belediyesi tarafından Çeçenistan Caddesi üzerinde Cuma günleri kurulan Hacı İsa Efendi Semt Pazarı, artık başka bir yerde hizmet verecek. İşte haberden detaylar… 


Meram İlçe Belediyesi, Çeçenistan Caddesi üzerinde Cuma günleri kurulan Hacı İsa Efendi Semt Pazarı, Çakılharmanlar Caddesi'nin hemen yanı başındaki yeni yerinde hizmet verecek. Pazar alanının yeni yerine taşınması ve çalışmaları halen devam eden Gazze Caddesi'ne bağlanacak Necmettin Erbakan Caddesi'nin de tamamlanmasıyla bölgede trafik daha da rahatlamış olacak.

Çakılharmanlar Caddesi'nin hemen yanına taşınan Hacı İsa Efendi Semt Pazarı, yeni yeri ve yeni çehresiyle Cuma günleri oluşan trafik yoğunluğunun önüne geçecek. Pazar alanında yaklaşık 6 bin metrekarelik bir alanda 139 esnaf bölge halkına hizmet verecek. Pazar yerinin yeni yerine taşınması ve yeni açılacak Necmettin Erbakan Caddesi'nin de hizmet vermesiyle bölge trafiğinin önemli ölçüde rahatlayacağını söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Yenişehir Hacı İsa Efendi Semt Pazarı'nın yeni yerinin esnaflara ve mahalle sakinlerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konya'daki en işlek pazar alanı başka bir yere taşındı!

“DAHA SAĞLIKLI BİR ALANDA ALIŞVERİŞ YAPABİLMELERİNİ SAĞLAMAYI HEDEFLEDİK”

Belediye olarak, ilçe genelinde bulunan pazar alanlarını daha konforlu alışverişin adresi yapmayı hedeflediklerini ve hizmet politikalarını bu yönde yürüttüklerini kaydeden Başkan Kavuş, “Daha önce Yaylapınar Mahallemizde olduğu gibi burada da pazar alanını cadde ve sokak üstünden kurtararak hem trafiği rahatlatmayı hem de vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir alanda alışveriş yapabilmelerini sağlamayı hedefledik. Sona yaklaşılan Necmettin Erbakan Caddesi'nin verimli kullanılması amacıyla bu pazar alanının hızlı bir şekilde taşınması gerekiyordu, biz de gerekeni yaptık. Böylelikle Çeçenistan Caddesi üzerinden Gazze Caddesi'ne bağlanacak olan Necmettin Erbakan Caddesi ulaşımı rahatlatmak adına çok daha rantabl hizmet verebilecek” dedi.
 

Bakmadan Geçme