Konya'daki O bahçede İlkbahar'ı anımsatan manzara!

Konya'nın Selçuklu ilçesinde bulunan Seyir Tepesi'ndeki Koku Bahçesi, ilkbahar havası estiriyor.

Konya'daki O bahçede İlkbahar'ı anımsatan manzara!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Selçuklu Belediyesi tarafından Seyir Tepesi’nde bulunan Koku Bahçesi, içinde barındığı 128 çeşit bitki türüyle ziyaretçilerine görsel bir şov sunuyor. İşte haberden ayrıntılar… 

Gerçekleştirdiği yatırımlarla ilçeye değer katan Selçuklu Belediyesi şehrin gözde mekanlarından biri olan Seyir Tepesi’ne kısa süre önce iki önemli lokasyon daha ekledi.

Konya'daki O bahçede İlkbahar'ı anımsatan manzara!

Selçuklu Seyir Kafe’nin yanı sıra bölgeye kazandırılan Koku Bahçesi de bunlardan biri. 7 bin 500 metrekare alana sahip olan Koku Bahçesi’nde 128 tür kokulu bitki çeşidi, 16 adet banklı tag, 8 adet gül tagı ve bin 650 metrekare yürüyüş yolu bulunuyor.

Konya’nın en güzel izlenebildiği Selçuklu Seyir Tepesi’ne kazandırılan Koku Bahçesi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Koku Bahçesi’ne uğrayanlar hoş kokulu çiçekler arasında huzurlu bir ortamın keyfini çıkarıyor.

Konya'daki O bahçede İlkbahar'ı anımsatan manzara!
“ÜLKEMİZDE BİTKİ ÇEŞİTLİLİĞİ BAKIMINDAN BÜYÜK BİR ZENGİNLİĞE SAHİBİZ”

Selçuklu’nun en önemli mekanlarından biri olan Selçuklu Seyir Tepesi’nin Konya’nın yeni cazibe merkezleri arasında yer aldığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Temiz havası ve yeşil alanlarıyla hemşehrilerimizin şehir hayatının stresini atarak güzel vakit geçirdikleri mekanımıza Koku Bahçemiz ile görsel ve koku anlamında güzel bir renk kattık. Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde bitki çeşitliliği bakımından büyük bir zenginliğe sahibiz. Türkiye’nin bitki çeşitliliğini çocuklarımıza ve hemşehrilerimize tanıtmak amacıyla Konya’nın en nezih alanına böyle hoş bir mekânı kazandırmış olduk. Açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gören bahçemizde hemşehrilerimiz hem farklı çiçek türlerini bir arada görebilirken hem de güzel kokuları teneffüs ederek fotoğraf çekinebiliyor” dedi.
 

Bakmadan Geçme