Konya'daki o okul hayr çarşısı kurdu: Ucuza ayakkabı bulmak mümkün!

Konya'da eğitim veren Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği ve bölge esnafı öğrencilere destek olmak amacıyla hayır çarşısı kurdu.

Konya'daki o okul hayr çarşısı kurdu: Ucuza ayakkabı bulmak mümkün!
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Ayakkabı üretimi merkezinin başında gelen Konya’da sektör alanında eğitim veren Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği ve ayakkabı sektörüyle ilgilenen bölge esnafıyla iş birliğinde okul ve okulda eğitim gören öğrencilere destek olmak amaçlı ayakkabı, çanta ve temizlik ürünlerinin yer aldığı hayır çarşısı kurdu. 


Konya Ayakkabıcılar Sanayi Derneği, Ayakkabıcılar Odası, Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği ve ayakkabı üretimi yapan esnaf el ele vererek okul ve öğrencilere destek amaçlı okul binasında hayır çarşısı düzenledi. Okulda eğitim gören öğrencilerin sunumunu yaptığı farklı ayakkabı, çanta ve temizlik ürünlerinin gelenlere satışı yapıldı.

Konya'daki o okul hayr çarşısı kurdu: Ucuza ayakkabı bulmak mümkün!

“KONYA AYAKKABI ÜRETİMİNDE CİDDİ ANLAMDA ÜRETİM YAPABİLEN BİR SANAYİYE SAHİP”

Karatay Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlker Özer, “Ayakkabı ve çanta satışı yapıyoruz. Bu sayede okulumuzun okul aile birliğine ve öğrencilerimizin faydasına bir miktar gelir elde ediyoruz. Bunu senede 2 defa hem kış hem yaz olmak üzere bahar aylarında yapacağız. Bu ikinci hayır çarşımız ve bundan sonraki yıllarda da bunu geleneksel hale getirip her sene yapmayı planlıyoruz. Okulumuzda satışa sunduğumuz ayakkabılar, esnafımızın destekleriyle ve ayakkabıcılar odamız ile ayakkabıcılar derneğimizin katkılarıyla sanayiden sağlanıyor. Zaten biliyorsunuz Konya ayakkabı üretiminde ciddi anlamda üretim yapabilen bir sanayiye sahip. Türkiye'de ikinci olarak ayakkabı üretimi yapabilen bir sanayi. Esnafımız da bu konuda bizi sağ olsunlar ciddi anlamda destekliyor” dedi.

Konya'daki o okul hayr çarşısı kurdu: Ucuza ayakkabı bulmak mümkün!

Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Muhammet Acar, “Eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını temin etmek amacıyla bu. Okul idaresi tarafından hayır çarşısı düzenlendi. Özellikle Ayakkabıcılar Odası olarak biz katkı sağladık ancak burada en önemli konu bizim çok kıymetli üyelerimiz, maddi ve manevi destekleri bizim için çok kıymetlidir” şeklinde konuştu.

Konya'daki o okul hayr çarşısı kurdu: Ucuza ayakkabı bulmak mümkün!

“ÜRÜNLERİ DAHA UCUZA ALABİLİRLER”

Hayır çarşısına destek veren esnaf Halit Çelik, “Tabii bütün meslek liselerinin kendi ürettikleri alanlarda hayır çarşısı düzenlemeleri güzel bir durum. Hem yapmış oldukları ürünleri tanıtabilirler hem okula hem de öğrencilere katkı sağlarlar. Yani vatandaşlarımız tabii belki hiç karşılaşmadıkları bir ürünle burada karşılaşabilir. Yeni ürünleri de burada görebilirler. Esas amacı kar amacı gütmeden insanlar burada piyasadan daha ucuza bu ürünlere ulaşabilir. Yani dışarıdan daha pahalı alacakları ürünleri burada daha ucuza alabilir” diye konuştu.


Ayakkabı almak için gelen Şerafettin Akgül, "Burada eğitim gören öğrencimiz de var. Bu tür etkinlikler öğrencilerin meslek hayatına erken yaşta atılmalarına faydalı oluyor. Buradaki satışlarla da okul aile birliğine bir katkı sağlıyor. Bu yüzden geldik alışveriş yapıyoruz. Diğer vatandaşlarımızın da buraya gelmelerini öneriyorum” dedi.
 

Bakmadan Geçme