Konya'daki üniversite müjdeyi verdi: Öğrenciler Türksat bünyesinde sigortalı çalışabilecek!

Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencileri Türksat'ta ücretli ve sigortalı olarak çalışacak. İşte ayrıntılar…

Konya'daki üniversite müjdeyi verdi: Öğrenciler Türksat bünyesinde sigortalı çalışabilecek!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Necmettin Erbakan Üniversitesi, bünyesinde eğitim gören öğrencilere kaliteli ve yenilikçi eğitim desteği vermeyi devem ettiriyor. Öğrencilerine daha iyi bir eğitim vermek için çalışmalar yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi, iş birliği imzaladığı kurum ve kuruluşların arasına bir yenisini daha ekledi. Üniversite ile Türksat arasında yapılan sözleşmede Mühendislik Fakültesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Türksat bünyesinde sigortalı olarak çalışacak. Türksat Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen protokollere, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ile Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok imza attı.

ÖĞRENCİLER, ÜCRETLİ OLARAK TÜRKSAT’TA ÇALIŞACAK!

Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, imzalanan protokol ile Mühendislik Fakültesi bünyesinde Ortak Eğitim Koordinatörlüğü tarafından yürütülmekte olan İntörn Mühendis-Ortak Eğitim Programı çerçevesinde ilk 3 yılda başarılı olan öğrencilerin, eğitimlerinin son yılında ücretli, tam zamanlı ve sigortalı olarak Türksat’ta çalışma imkânı bulacağını belirtti.

Konya'daki O üniversite müjdeyi verdi: Öğrenciler Türksat bünyesinde sigortalı çalışabilecek!

İmzalanan bir diğer iş birliği protokolü olan Aday Mühendislik Programı ‘Düş Peşine’ ile de NEÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi 4. sınıf öğrencileri, haftada 2 gün Türksat’ta ücretli ve sigortalı olarak çalışma imkânı bulacaklar. İmza töreni sonrasında iki heyet ziyaret kapsamında Türksat TV Up-Link Merkezleri, Türksat İletişim Merkezi, Teleport ve TV Yayın Merkezi, Türksat Uydu Gözlem Merkezi ve mevcut haberleşme uydu filosunun kapsamlı şekilde tanıtıldığı Türksat Müzesinde incelemelerde bulundu.


Yapılan protokolle ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, “Teknoloji yarışında mutlaka yer alması gereken ülkemiz, son 25 yılda önemli bir yol kat ederek kendi uydularını üretecek bilimsel ve teknik altyapıya sahip hale gelmiştir. Ülkemizin önemli kuruluşlarından Türksat ile yaptığımız protokol ile aday ve stajyer mühendislik gibi konularda çalışmalar gerçekleştirebilecek ve öğrencilerimizi sektöre daha hazır hale getirebileceğiz. Söz konusu protokollerle; ülkemizin mühendislik, uydu ve uzay teknolojileri alanındaki gelişimine üniversite olarak katkı sunmayı amaçlıyoruz. İş birliğimizin üniversitemiz, Türksat ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
 

Bakmadan Geçme