Konya'daki uluslararası tiyatro festivalinde 'Annapurna' oyunu sahnelendi!

Konya'da, Devlet Tiyatrolarınca düzenlenen '16. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali', dördüncü gününde etkinliklerle devam etti.

Konya'da, Devlet Tiyatrolarınca düzenlenen "16. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali", dördüncü gününde etkinliklerle devam etti.

Festival kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu "Annapurna" oyununu, Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde izleyiciyle buluşturdu.

Sharr White'ın yazdığı, İlham Yazar'ın yönettiği oyun, seyirciden büyük beğeni topladı.

Festival kapsamında, Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları "Grönholm Metodu" oyununu, Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi'nde ise Tataristan ekibi dans gösterisi sundu.

Düşişleri Tiyatro Sahnesi'nde ise Brezilyalı tiyatro ekibi, "Laia ve Hayal Gücünün Uçuşu" isimli kukla gösterisi sergiledi.

Festival, yarın saat 20.00'de Ankara Devlet Tiyatrosu'nun "Siyahlı Kadın" oyunuyla Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde, saat 20.30'da Sivas Devlet Tiyatrosu'nun "Yirmi Bir On Beş Treni" oyunuyla Konya TCDD Gar Sahnesi'nde sürecek.

AA

Bakmadan Geçme