Konya Devlet Tiyatrosu 25 yaşında

1997'de hizmet vermeye başlayan Konya Devlet Tiyatrosu 25. yaşını kutluyor. Konya Devlet Tiyatrosu, bugüne kadar kendi bünyesinde sergilediği oyunlar dışında da birçok oyuna ev sahipliği yaptı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Konya Devlet Tiyatrosu’nun 25. Yılına ilişkin yazılı açıklama yayınladı. Yapılan yazılı açıklamaya göre, merhum Genel Müdür Prof. M. Bozkurt Kuruç'un katkılarıyla 1997'de "Yerleşik Bölge Tiyatrosu" olarak hizmet vermeye başlayan Konya Devlet Tiyatrosu, bugüne kadar kendi oyunları dışında birçok oyuna da ev sahipliği yaptığı aktarıldı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Yaşar Özboz, seyircilere seslenerek, bir tiyatro eserinin büyülü bir atmosferde yaşaması, seslendirilmesi ve nefes alması için yüzlerce seyirciye ihtiyaç olduğu aktardı. 

Konya Devlet Tiyatrosu'nun 25. yılını kutlamaktan mutluluk duyduklarını aktaran Özboz, tiyatro seyircisine şöyle seslendi:

"19 Aralık'ta bundan tam 25 yıl önce, bu şehrin Devlet Tiyatrosu kuruldu. 25 yıldır siz güzide seyircimizin yaşamına dokunuyor, dokunmaya devam edeceğiz. Bu sene de sizlere anlatacağımız çok şey var. Biz sizlerle düşünmeye, ağlamaya, gülmeye, heyecanlanmaya hazırız. İyi ki varsınız. Alkışlarınızı bizden esirgemediğiniz için teşekkür ederiz." ifadesini kullandı.
 

Bakmadan Geçme