Konya esnafları İsrail'i kınadı!

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB), düzenlediği Başkanlar Kurulu toplantısında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ve katliamlarına tepki olarak kınama bildirisi yayınladı. 

Konya esnafları İsrail'i kınadı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB), İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ve katliamlarına tepki olarak kınama bildirisi yayınladı. Başkanlar Kurulu toplantısına Vergi Dairesi Başkanı Recep Bora, İşkur İl Müdürü Emrah Keleş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Zabıta Daire Başkanı Yavuz Kızılaslan ve Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı 84 oda başkanının katıldı.

Konya esnafları İsrail'i kınadı!

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak’ın okuduğu bildiride, “Bir aydır, Gazze’de acı var, Gazze’de vahşet var, Gazze’de Katliam var, Gazze’de zulüm var, Gazze’de soykırım var, Gazze’de açlık ve susuzluk var, Gazze’de gözü yaşlı anneler ve babalar var Çünkü Gazze’de savunmasız bebek ve çocuk ölümleri var İsrail açıkça bir savaş suçu işlemektedir. İsrail vahşetinde hayatını kaybeden tüm Filistinli kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bugün burada Gazze’de kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz. İsrail'in, Filistin topraklarında, özellikle Gazze'de sivil ve savunmasız halka yönelik uyguladığı terör, şiddet ve özellikle hastaneleri hedef alarak en temel insan hakkı olan yaşam hakkını ihlale yönelik girişimleri gün geçtikçe vahim bir boyuta ulaşmıştır. İşgalci İsrail’in bu saldırıları, artık sabrımızı taşırmaktadır. Bu saldırılar biran evvel durdurulmalıdır. Filistin topraklarında işlenen katliam ve savaş suçundan dolayı İsrail, dünya kamuoyuna hesap vermek zorundadır. İsrail’in saldırganlığının ve Filistin halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistinli kardeşlerimizin özgürlük ve hukuk mücadelesini de sonuna kadar savunacağız. Bu alçak işgal girişimin bir an önce sona ermesini ve bölgede kalıcı ateşkesin biran evvel tesis edilmesini temenni ediyoruz. Başkenti Doğu Kudüs olan 1967 sınırları içerisinde bağımsız Filistin devletini artık tüm dünya tanımalıdır. 84 Odamız ve 61 bin Esnaf ve Sanatkarlarımız adına hükümetimizin bu yönde alacağı her türlü karar tam destek vereceğimizi ilan ediyoruz. İsrail'i şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşet derhal son bulmalıdır. Dualarımız Filistinli kardeşlerimizle beraberdir. Yüce Mevla yar ve yardımcıları olsun” ifadelerine yer verildi.

Konya esnafları İsrail'i kınadı!

Bakmadan Geçme