Konya Görmeyenler Derneği Filistin'de yaşanan İsrail zulmüne tepki gösterdi

Konya Görmeyenler Derneği Başkanı Mehmet Ali Şahin  engelli üyelerle birlikte düzenlediği basın açıklamasında Filistin'de yaşanan İsrail zulmüne tepki gösterdi.

İsrail’in Filistin’e yönelik uyguladığı ve savaş suçu sayılabilecek birçok eylemi de gerçekleştirdiği zulümlere tepkiler her geçen gün artıyor. Bu anlamda  Konya  görmeyenler derneği  Başkanı Mehmet  Ali Şahin  de  yaptığı basın açıklaması ile tüm dünyaya ‘mazlum Filistin halkı asla  yalnız değildir’ mesajı verdi. Dünyada iyi insanların sesinin az çıktığı, kötülerin çok acımasızca insanlara zulüm ettiği bir dönemin yaşandığını dile getiren şahin , “İyi insanlara sesleniyorum; hepimiz anayız, hepimiz babayız, hepimizin eşleri var, kızları var, çocukları var, torunları var. Bugün İsrail’de olan bu acımasızca bu vicdansızca davranış maalesef insanlığa yakışmıyor. Etrafı çevrilmiş açık hapishane gibi ekmek yok, su yok, elektrik yok, ilaç yok ayrıca zulüm var. İnsanlar öldürülüyor. Çocukların kolları, bacakları parçalanmış, kadınlar perişan vaziyette. Maalesef birileri çıkıyor, bunları destekliyor. Bu bir savaş değil ki! Bu bir soykırım!” dedi.

Filistin’de vicdanları yaralayan bir soykırım yaşandığını kaydeden şahin , “Böyle bir acı olay, dünyada belki de ilk defa yaşanıyor. Niçin insanlar sessiz kalıyor, ben buna  feryat ediyorum  ve  sesimizin duyulduğu yere kadar konyadan sesleniyorum. İslam coğrafyasınaki bütün müslüman ülkeler bu soykırıma ve vahşet  sessiz kalmamalı. Sesimizi çıkartmamız lazım. Biz onlar gibi vicdansızlık, acımasızlık yapmayalım ama bu acımasızlık bu vicdansızlığı yapan insanlara sesimizi duyurup yapmamaları için elimizden geleni yapmamız lazım. Yeter artık! diyoruz ama herkes elini taşın altına koymalı. Dünyadaki iyi insanlar, güzel insanlar elini taşın altına koymalı. Bugün onlara yapılan, yarın bize de yapılır. Onun için lütfen diyorum artık vicdanımızın sesini dinleyelim ve bu insanlara bir dur diyelim. Hastaneye bomba atılır mı? Hastalara bomba atılır mı? Oyun Oynayan ve koşuşturan  yarınlarını büyük hayallerle süsleyen minik bedenlere   bomba atılır mı? Misket bombası suçtur, atılır mı? Ama attılar. Elbette ki bunlar da bir gün bunun karşılığını görecekler. Muhakkak görecekler. Biz konya da, yaşayan engelliler olarak , vicdanının sesini dinleyen, vicdanı yaralanan bu gönüllüler olarak diyoruz ki artık yeter! Dualarımız zalim İsrail, ABD ve ingiltere gibi zalim ülkelerin minik yavrucakların gözyaşı ve kanlarında boğulması ve allahın meleklerin peygamberlerin laneti bu küffar güruhun üzerine olmasını temenni ediyorum ” diye konuştu.

Bakmadan Geçme