Konya Gümrük Müdürlüğünün Faaliyetleri Değerlendirildi!

26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Konya Gümrük Müdürü Hasan Hüseyin Koçak, Şef Ceylan Toprak ile Gümrük Muhafaza Memuru Erhan Tosun Vali Vahdettin Özkan'ı ziyaret etti.

Konya Gümrük Müdürlüğünün Faaliyetleri Değerlendirildi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vali Özkan, Gümrük Müdürü Koçak’tan Gümrük Müdürlüğü'nün İlimizdeki çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Bölge Müdürü Koçak’ın nezdinde bütün gümrük çalışanlarının 'Dünya Gümrük Günü'nü kutlayarak sözlerine başlayan Vali Vahdettin Özkan; ‘‘Tüm hizmetlerin odağında insan vardır. İnsanımızın yaşam kalitesini artırmak vardır. Kamu kurumlarının misyonu da budur. Varlık sebebi vatandaşa hizmet etmektir. Satın alma gücünün yükseltilmesi, üretimin, istihdamın ve ihracatın artırılmasıyla ilgili milli düzeydeki stratejik hedeflerin altının doldurması önemli. Bakanlıklarımızın stratejik hedeflerinde ticaretin yaygınlaştırılması, etkinleştirilmesi ve uluslararası standartlara uygun bir şekilde geliştirilmesi var. Dış Ticaretin yaygınlaşması, risklerden arınması ve izlenebilir bir sistem içerisinde olması önem arz ediyor.’’ diye konuştu.

Vali Vahdettin Özkan; ‘‘Gümrük teşkilatlarımız; ticaretin sağlıklı ve düzenli yapılması, standartların yükseltilmesi, kayıt dışılığın önlenerek izlenebilir bir sistemin inşası ve icrası yönünde önemli vazifeler yükleniyor. Bu görevleri yaparken Ülke kalkınması, satın alma gücünün artırılması dolayısıyla bunun diğer ekonomik parametreleri iyileştirme yönü ve misyonu var. Gelişmişlik, Uluslararası Ticaret ve rekabet gücünün artması ile “iyi bir gümrük sistemi” arasında belirgin bir ilişki vardır.’’ dedi.

Bakmadan Geçme