• Haberler
  • Ekonomi
  • Konya Halinde Meyve Fiyatları Değerlendirildi: Fiyatlar Karışık

Konya Halinde Meyve Fiyatları Değerlendirildi: Fiyatlar Karışık

Konya'da meyve piyasası hareketli günler yaşıyor. Haldeki meyve fiyatlarına göz attığımızda, çeşitli meyvelerin geniş bir fiyat aralığında olduğunu görüyoruz.

Konya'da meyve piyasası hareketli günler yaşıyor. Haldeki meyve fiyatlarına göz attığımızda, çeşitli meyvelerin geniş bir fiyat aralığında olduğunu görüyoruz.

Ananas kilogram başına 50 ile 70 lira arasında alıcı bulurken, armut türleri arasında büyük farklar dikkat çekiyor. Deveci armudu kilogram başına 30 ile 45 lira arasında satılırken, Muhtelif armut çeşidi 45 ile 60 lira arasında değişen fiyatlarla piyasada yer alıyor. Santa Marina armudu ise 35 ile 60 lira arasında alıcı buluyor. Ankara armudu ise kilogram başına 25 ile 35 lira arasında alıcı buluyor.

Diğer yandan avakado adet başına 40 ile 65 lira arasında değişirken, çağla çeşitleri geniş bir fiyat skalasında yer alıyor. Badem çağlası kilogram başına 40 ile 80 lira arasında satılırken, kayısı çağlası ise 25 ile 45 lira arasında alıcı buluyor.

Dut, kilogram başına 55 ile 80 lira arasında değişen fiyatlarla satılırken, elma çeşitleri de farklı fiyat aralıklarına sahip. Amasya elması 24 ile 35 lira, Arjantin elması 20 ile 40 lira, Golden elması 15 ile 33 lira, Granny Smith elması 20 ile 40 lira, Muhtelif elma çeşidi 15 ile 30 lira, Starking elması ise 15 ile 33 lira arasında alıcı buluyor.

Erik türleri arasında da büyük fiyat farkları var. Anjelika eriği kilogram başına 50 ile 100 lira arasında değişirken, Can-Papaz eriği 150 ile 300 lira arasında alıcı buluyor.

Diğer meyveler arasında yer alan üzüm, 50 ile 100 lira arasında değişen fiyatlarla satılırken, siyah üzüm kilogram başına 60 ile 280 lira arasında alıcı buluyor.

Konya halinde meyve fiyatlarının bu kadar geniş bir aralıkta olması, tüketicilerin alışveriş tercihlerini etkileyebilirken, üreticilerin de pazarlama stratejilerini gözden geçirmelerine neden olabilir. Meyve piyasasındaki bu dalgalanmanın, önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir izleyeceği ise merak konusu olarak öne çıkıyor.

Özel Haber

Bakmadan Geçme