Konya Mistik Müzik Festivali başlıyor

Konya'da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenecek olan, 20. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali 23-30 eylülde sanatseverle buluşacak. Kültür ve Turizm tarafından düzenlenen festivalde konserlerden sergilere, çocuk etkinliklerinden dijital sanatlara kadar çok sayıda etkinliğin yer alacağı etkinlikte Konya'dan ve Konya dışından herkesi davet edildi.

Konya Mistik Müzik Festivali başlıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Altay “farklı kültürlerden gelen sanatçıların, tüm dünyaya barış ve hoşgörü mesajı vereceği bir buluşma olacak” 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali’nin 20’ncisinin sanatseverle buluşacağını kaydeden Başkan Altay, “Konserlerden sergilere, çocuk etkinliklerinden dijital sanatlara kadar çok sayıda etkinliğin yer alacağı festivalin açılışı Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleşecek. Açılış sonrası Mevlana Meydanı’nda 250 semazenin aynı anda gerçekleştireceği sema ayini icra edilecek. Mistik Müzik Festivali; bir müzik festivali olmasının çok ötesinde; farklı coğrafyalardan ve farklı kültürlerden gelen sanatçıların, tüm dünyaya barış ve hoşgörü mesajı vereceği bir buluşma olacak. Bu vesileyle Konya’dan ve Konya dışından tüm vatandaşlarımızı hem şehrimizin güzelliklerini yakından görmeye hem de Mistik Müzik Festivalimize davet ediyorum. Destekleri için Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Türkiye başta olmak üzere Afrika’dan, Orta Doğu’dan ve Türk coğrafyalarından grupların ve sanatçıların katılımıyla birbirinden özel konserlere ve etkinliklere sahne olacak 20. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali için detaylı bilgilere “mistik.kulturyolufestivalleri.com” adresinden ulaşılabiliyor.

Festival 30 Eylül’e kadar devam edecek
Konya Büyükşehir Belediyesi, 30 Eylül Cumartesi gününe kadar sanatseverlerle buluşacak festival kapsamında; Büyükşehir Taş Bina’da Uluslararası İslam Sanatları Sergisi, Kayalıpark’ta El Sanatları-Workshop, Büyükşehir Taş Bina Kültür Sanat’ta Geçmişten Günümüze Konya Fotoğraf Sergisi, Karatay Medresesi’nde Selçuklu Kostümleri Sergisi, Zafer Meydanı’nda Sokak Müzikleri ve Kültürpark Amfi Tiyatro’da Çocuk Etkinlikleri gerçekleştirecek.
 

Bakmadan Geçme