Konya'nın bu ilçesine 20 milyon liralık sağlık tesisi kazandırıldı

Konya, Karatay'da yeni açılan Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi, modern tıbbi imkanları ve geniş hizmet alanıyla dikkat çekiyor.

Konya'nın bu ilçesine 20 milyon liralık sağlık tesisi kazandırıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya’nın Karatay ilçesine yeni bir sağlık tesisi kazandırıldı. Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi. Karatay Belediyesi ve hayırsever İlker Yiğit’in destekleriyle inşa edilen bu merkez, Karakulak Mahallesi’nde hizmete açıldı. 20 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen merkez, 2 bin 377 metrekare arsa üzerine kurulu ve bin 80 metrekarelik bir inşaat alanına sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 21 yılda sağlık alanında önemli gelişmeler kaydettiğini ve bu merkezin de bu gelişimin bir parçası olduğunu belirtti. Açılış töreni, dualar eşliğinde yapıldı ve protokol üyeleri merkezi gezerek, sunulan hizmetler hakkında bilgi aldılar.

Yusuf Yiğit Aile Sağlığı Merkezi, modern tıbbi donanımlara sahip. 5 doktor odası, 5 hemşire odası, Gebe İzleme Odası, Aşı ve Bebek İzleme Odası, Tıbbi Müdahale Odası, bir Laboratuvar ve çok amaçlı salonu bulunan merkez, bölge halkına kapsamlı sağlık hizmetleri sunmayı hedefliyor.

Açılış sırasında açıklamalarda bulunan Karatay Belediyes Başkanı Hasan Kılaca şu ifadelere yer verdi:

“Karatay Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana, tüm hemşehrilerimize hizmet ulaştırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. İşimizi yaparken vatandaşlarımızın isteklerini, ihtiyaçlarını ve beklentilerini önemsiyor; bu doğrultuda yeni ve özgün projeler geliştiriyoruz. Yatırım planlarımızı bu çalışmalara uygun yapıyoruz; mümkün olan en kısa süre içerisinde de tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Vatandaşlarımıza verilen hizmetler arasında insan ve toplum sağlığıyla ilgili yatırımlar çok önemlidir. Biliyorsunuz birinci basamak sağlık hizmetleri, vatandaşlarımızın kolayca ulaşabildikleri, etkin ve yaygın hizmet aldıkları Aile Sağlığı Merkezlerinde verilmekte. Hazreti Ebubekir Efendimiz ‘Hiç kimseye, imandan sonra, sağlıktan daha üstün bir nimet verilmemiştir’ buyurmuştur. Allah bu topraklara ‘Ey oğul; İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın.’ diyen Şeyh Edebali gibi; ‘Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi...’ diyen Kanuni Sultan Süleyman gibi kıymetli büyükler nasip etmiştir. Bizler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu vizyonla ülkemize sağlıkta çağ atlattığını biliyoruz. Türkiye’nin hayata geçirdiği birçok yatırım ve hizmet, tüm dünyada örnek gösterilmeye devam ediyor” 

Bakmadan Geçme