Konya'nın o mahallesine yeni bir okul açılıyor! Açılışı 20 Kasım 2023 Pazartesi gerçekleştirilecek!

Konya'nın Selçuklu ilçesine bağlı Sızma Mahallesine kazandırılan Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu'nun  resmi açılışı  20 Kasım Pazartesi günü gerçekleşecek. 

Yaptığı örnek projelerle ilçede eğitim yatırımlarını devam ettiren Selçuklu Belediyesi, Sızma Mahallesi’ne önemli ölçüde değer katacak Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu’nu hayata geçiriyor. Sızma Mahallesi’nin eğitim ihtiyacını karşılayacak olan okulun 20 Kasım Pazartesi günü resmi açılışı yapılacak. 

Başkan Pekyatırmacı: “ Eğitim yatırımlarını öncelemeye devam ediyoruz”

Selçuklu Belediyesi olarak eğitimin her zaman yanındayız ve eğitim yatırımlarına öncelik veriyoruz diyen Başkan  Pekyatırmacı,"Selçuklu Belediyesi olarak çocuklarımızın eğitimi bizim en öncelikli alanlarımızdan birini oluşturuyor. Çalışmalarımızı merkez ve merkez dışı mahallerimizde ihtiyaçlara yönelik olarak sürdürüyoruz. Bu anlamda Sızma Mahallemizde yeni bir ilkokul ihtiyacı vardı. Bizler de daha önce yapımına başladığımız 8 derslikli Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu’nda çalışmalarımızı tamamlayarak mahallemizin hizmetine sunduk.  Bin 585 metrekare alanda inşa edilen okulumuzda; 8 derslik, fen, resim ve müzik dersliği, laboratuvar, spor salonu, kütüphane ve çok amaçlı salon bulunuyor. Okulumuz bu özellikleriyle bölgedeki eğitim ihtiyacını da büyük ölçüde karşılamış olacak. Okulumuzun ilçemize, mahallemize, eğitim camiamıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme