• Haberler
  • Konya
  • Konya Öğretmen Akademilerinde eğitimler tamamlanıyor

Konya Öğretmen Akademilerinde eğitimler tamamlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde, Konya Valiliği himayelerinde ve Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4 başlık altında yürütülmekte olan Konya Öğretmen Akademilerinde eğitimler tamamlanıyor.

Konya Öğretmen Akademilerinde eğitimler tamamlanıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

28 Mayıs 2024 tarihi itibariyle Edebiyat Akademisinde Eğitimci Yazar Zafer Karakuş öğretmenlerle bir araya geldi. Karakuş, “Dijital Edebiyat ve Edebiyat-Medya-Teknoloji İlişkisi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Türk İslam Düşüncesi ve Bilimi Akademisinde de bu hafta son ders işlendi. Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Şimşek “Maveraünnehir’den Anadolu’ya Türk-İslam Mefkûresinin Dinamikleri” başlıklı bir konuşma yaptı.

Konya Öğretmen Akademilerinde eğitimler tamamlanıyor

Şehir ve Kültür Akademisinde Fotoğraf Sanatçısı ve Yapımcı İbrahim Dıvarcı tarafından akademinin son dersi icra edildi. Dıvarcı, proje koordinatörü olduğu “Kervan” belgeseli üzerinden “Bir Medeniyetin Yol Hikâyesi”ni anlattı.

Türk İslam Düşüncesi ve Bilimi Akademisi ile Şehir ve Kültür Akademinde işlenen son derslerin ardından katılımcı öğretmenlere “Akademi Belgesi” takdiminde bulunuldu.

Edebiyat Akademisi ve Sanat Akademisinde önümüzdeki haftalarda dersler ve etkinlikler devam edecek.

Bakmadan Geçme