• Haberler
  • Konya
  • Konya Olgunlaşma Enstitüsünde Türk Mutfağı Haftası Programı Gerçekleştirildi!

Konya Olgunlaşma Enstitüsünde Türk Mutfağı Haftası Programı Gerçekleştirildi!

'21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası' kapsamında, Türk mutfağına ait ürünlerin tanıtımının yapıldığı programın açılışı Konya Valisi Vahdettin Özkan, Vali Yardımcısı Aydın Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Konya Olgunlaşma Enstitüsünde Türk Mutfağı Haftası Programı Gerçekleştirildi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk mutfağının sahip olduğu kadim ve sürdürülebilir mutfak kültürünün geleceğe iz bırakan yaklaşımı, kaliteli malzemeleri, özünde atıksız olması, sürdürülebilirliği, dünya beslenme geleneklerine uygunluğu ve bin yılları aşan kültürünü daha geniş kitlelerle tanıtılması amacıyla, 21-27 Mayıs tarihleri arasında “Türk Mutfağı Haftası” düzenleniyor.

21 Mayıs 2024 tarihinde Konya Olgunlaşma Enstitüsünde düzenlenen “Türk Mutfağı Haftası” programı, bünyesinde yiyecek ve içecek hizmetleri alanı bulunan 14 meslek lisesi, 3 halk eğitimi merkezi ve olgunlaşma enstitümüzle beraber, toplam 18 kurumun organizasyonunda gerçekleştirildi.

Programın açılışında Konya Valisi Sayın Vahdettin Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar Türk mutfak gününün önemine işaret eden konuşma gerçekleştirdiler.
 

Bakmadan Geçme