KONYA ŞEKER YEM'DEN BİR İLK: ENERJİM +

Bölge hayvancılığının gelişmesine büyük katkısı olan Konya Şeker Yem Fabrikasında muadillerine göre daha yüksek proteinle üretilen, ENERJİM + , büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda et ve süt üretiminde yüksek verimliliği sağlamasının yanı sıra hayvanlardaki metabolik rahatsızlıkların oluşumunun da önüne geçiyor

KONYA ŞEKER YEM'DEN BİR İLK: ENERJİM +
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahip, tam otomasyonlu Konya Şeker Yem Fabrikası, hayvancılık sektörüne katkı vermek amacıyla 2009 yılında üretime başlamış ve kapasite artırımını kısa sürede artan talepler doğrultusunda genişleterek faaliyetlerine aralıksız devam etti. 
Bölge hayvancılığına önemli katkı
Konya Şeker Yem Fabrikası, ülkenin artan yem ihtiyacına hızlı cevap vermesi ve sektöründe kalitesini kanıtlaması ile birlikte ülke ekonomisine olan desteğini her geçen gün aartıran Konya Şeker Yem Tek fabrikada günlük 1000 tonu aşan üretim ve satış gücüyle yem sektöründe öncü oldu. Konya Şeker Yem Fabrikası, yem teknolojisi ve hayvan beslemedeki gelişmeleri yakından takip eden uzman kadrosuyla hayvancılığın gelişimine önemli katkılar sunmuş ve sunmaya da devam ediyor. Bölge hayvancılığının gelişmesinde öncü olan ve üretici gelirlerini çeşitlendiren Konya Şeker Yem Fabrikası,  hasat sezonunda gerçekleştirdiği yüksek tonajlı alımlarla ürün fiyatlarını üretici lehine regüle ederek üretici gelirinin artmasına da destek oluyor..

KONYA ŞEKER YEM'DEN BİR İLK: ENERJİM +
Geniş ürün yelpazesi
Türkiye’nin en modern ve en büyük kapasiteli yem fabrikalarından biri olan Çumra Yem Fabrikasında, ŞEKER YEM markalı ürünler Pancar Ekicileri Kooperatifleri aracılığı ile üreticilere ulaşmaktadır. Birinci Yem markası ise seçkin bayi organizasyonu ile üreticilerle buluşturuyor. Her iki marka da pelet ve granül formda, büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve özel yem gruplarında geniş ürün yelpazesine sahipliği ile dikkat çekiyor.
Hayvan yetiştiricisine bire bir destek
Bir çiftçi kooperatifi olan Konya Şeker, Çumra Yem Fabrikası ile de üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Sahada hayvan besleme uzmanı, zooteknist ve ziraat mühendisi ile üreticilere hizmet vermekte, bununla birlikte birebir yetiştirici ziyaretleri ve Köy Eğitim Seminerleri ile üreticilere hayvan bakım ve besleme konularında en son gelişmeler hakkında bilgiler veriliyor. Yem fabrikasındaki ve sahadaki hayvan besleme uzmanlarının, üreticilerin işletmelerine özel hazırlamış olduğu toplam karışım rasyonlar ile en ekonomik hayvancılık ve sağlıklı hayvan besleme konusunda üreticilere destek oluyor.

KONYA ŞEKER YEM'DEN BİR İLK: ENERJİM +
Konya Şeker Yem’de bir ilk
Girdiği her alanda başarısını kanıtlayan ve sektörünün lider isimlerinden olan Konya Şeker, ürettiği ürünlerle de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. En son çıkardığı ENERJİM + ile büyükbaş ve küçükbaşta verimliliği artırmayı hedefleyen Konya Şeker, amacına hızlı bir şekilde ulaşmış ve ürün hayvan yetiştiricileri tarafından büyük beğeni toplamıştır. ENERJİM + , içerisinde bulunan tamponlayıcı maddeden dolayı hayvanlarda oluşan metabolik rahatsızlıkların önüne geçmesinin yanı sıra yüksek nişasta tüketen hayvanlarda gözlemlenen ayak ve tırnak problemlerine de engel olabilmektedir.  Küflenme ve bozulma yapmayan ENERJİM +, hayvan yetiştiricilerinin tercih ettiği ürünler arasında ilk sırada yerini aldı

Bakmadan Geçme