Konya SÜ Diş Hekimliği Fakültesinde CAD–CAM Laboratuvarı hizmete girdi!

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde CAD (Computer Aid Desing) CAM (Computer Aid Manufacturing) Laboratuvarının açılışı Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Konya SÜ Diş Hekimliği Fakültesinde CAD–CAM Laboratuvarı hizmete girdi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Diş Hekimliği Fakültesinde düzenlenen CAD–CAM Laboratuvarının açılış programına; Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Prof. Dr. Emrullah Eken, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kalaycı, Genel Sekreter Yardımcısı Hizmet Özdemir, dekan yardımcıları, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Laboratuvar cihazları hakkında bilgi veren SÜ Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsa Yöndem, diş tedavisinde kullanılan protezlerin CAD–CAM cihazlarıyla bilgisayar destekli olarak tasarımını ve imalatını gerçekleştirebileceklerini belirtti. Prof. Dr. Yöndem, “CAD–CAM cihazlarıyla hiç el değmeden hastanın önce ağız taraması yapılarak veriler dijital ortama aktarılıyor, ardından bilgisayarda çizimle hastanın ağız yapısına uygun şekilde protezleri sanal ortamda tasarlanıyor. Bu sistemin kullanılmasıyla protez tedavileri en kaliteli şekilde ve kısa sürede gerçekleştiriliyor.” diye konuştu.

CAD–CAM teknolojisinin büyük kolaylık sağladığını söyleyen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Bu sistemler sayesinde uygulama noktasında yapılan taramalar ve aktarımlarla her şey dijital ortamda görülerek hasta tedavisi rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Böylece işlem noktasında hata payı azalıyor, bu da kaliteyi ortaya çıkarırken zamandan da tasarruf etmeyi sağlıyor. Bütün bunların yanında da en önemlisi hasta mağduriyetinin önüne geçiliyor. Laboratuvarımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

CAD–CAM Laboratuvarının açılışının ardından Rektör Prof. Dr. Aksoy, kullanılan cihazları inceledi.
 

Bakmadan Geçme