Konya Teknik Üniversitesi'nde toplandılar

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) dış paydaşlarından oluşan 'Üst Danışma Kurulu' KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik'in ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıda üniversite-sanayi-kamu işbirliğinde yürütülecek çalışma ve projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. 

ÇOK SAYIDA ÜST YETKİLİ KATILDI

Üst Danışma Kurul Toplantısına, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Deveci, KOP Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, KSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükeğen, TUSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, İNNOPARK Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih Mehmet Botsalı, Mimarlar Odası Başkanı Ahmet Övet, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mete Kalyoncu ve Prof. Dr. Yakup Kara katıldı. 

ÇALIŞMALAR YAYGINLAŞTIRILACAK

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik ve Üst Danışma Kurulu üyeleri eğitim-öğretim, staj uygulamaları,  KTÜN’e ait yeni yerleşke planları, üniversite sanayi iş birliğinin artırılması ve geliştirilmesine yönelik fikir alışverişinde bulundu. Sanayide staj ve mühendislik uygulamalarının artırılarak öğrencilerin daha fazla mesleki tecrübe kazanmalarının önünün açılması ve ürüne dönüşecek çalışmaların yaygınlaştırılması dile getirildi.

REKTÖR ÇELİK TEŞEKKÜR ETTİ

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, toplantı sonunda yaptığı konuşmada “Üniversitemiz misyon ve hedeflerine ulaşabilmek amacıyla gereken yönetsel/organizasyonel süreçleri tanımlayan ve uygulayan, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı faaliyetleri, idarî hizmetleri ile kurumsal kalite geliştirme çalışmalarını kurgulama, izleme ve değerlendirme süreçlerinde paydaşlarının katkısına büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda amaçlarımızı gerçekleştirmek ve geçtiğimiz aşamaları istişare edebilmek adına sık sık bir araya gelinmesinin önemli olduğunu ve çalışmalarımızı daha verimli kıldığını düşünüyorum. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz toplantımız da oldukça verimli geçti. Katkı sağlayan paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 

Bakmadan Geçme