• Haberler
  • Konya
  • Konya Teknik Üniversitesinden depremzedelere yönelik ayni yardım kampanyası

Konya Teknik Üniversitesinden depremzedelere yönelik ayni yardım kampanyası

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremin ardından, Konya Teknik Üniversitesi tarafından depremzedelere yönelik 'Ayni Yardım Kampanyası' başlatıldı.

Konya Teknik Üniversitesinden depremzedelere yönelik ayni yardım kampanyası
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve çevre illerde yoğun bir şekilde hissedilen depremin ardından "Ayni Yardım Kampanyası" başlatıldı. Ayni Yarım Kampanyası kapsamında, Konya Teknik Üniversitesi adına ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere her türlü giysi, ayakkabı, battaniye, uyku tulumu, çadır, ısıtıcı, aydınlatma malzemeleri, mutfak malzemeleri, temizlik ve hijyen vb. yardımlar Üniversite'de bulunan Gelişim Yerleşkesi personel ve öğrenci girişinde oluşturulan yardım toplama merkezinde teslim alınarak, Konya Yardım Toplama Merkezlerine ulaştırılacaktır.

Konya Teknik Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada;

"Ülkemizin yaşamış olduğu bu üzücü afet nedeniyle konuya duyarlılık gösteren üniversitemizin başlattığı seferberlik ve dayanışma bağlamında, depremzede vatandaşlarımıza katkıda bulunmak isteyen herkesi “Ayni Yardım Kampanyası”na davet ediyoruz.

Ayni yardımda bulunmak isteyen veya yardıma ihtiyaç duyan personelimiz aşağıdaki numaralarla irtibat kurabilir: 0332 205 1161 - 0332 205 1214" çağrısında bulunuldu. 


 

Bakmadan Geçme