Konya Teknokent firmalarından COREDINAT, AL Baraka Garaj programını kazandı

COREDINAT, Al Baraka'nın teknolojik dönüşümüne katkı sağlayabilecek çözüm ortaklarını seçtiği Garaj programına başvuran onlarca teknoloji şirketi arasından seçilen 7 şirketten birisi olmayı başardı.

Süreç sonunda gerek Al Baraka ekosistemine Coredinat ürünlerini satmak gerekse MENA bölgesinden yatırımcıların ilgisini çekerek Coredinat’ı büyütecek yatırım fonlarına ulaşmanın mümkün olduğunu belirten COREDINAT kurucusu Dr. İhsan Polat, Al Baraka sürecinin globalleşme hedeflerine katkı sağlayacağını umduklarını sözlerine ekledi.

Coredinat’ın bankalar için geliştirdiği saha ekipleri geliştirme ve takip programının Al Baraka saha operasyonlarına katkı sağlayacak şekilde özelleştirileceğini belirterek sözlerine devam eden Dr. İhsan Polat, şirketin 2022’de büyüme altyapısını tamamladığını ve 2023 yılında farklı sektörlere yönelik 6 ürüne ilave 2 ürün daha geliştirerek takip konusunda alanında lider bir kuruluş olma vizyonuyla ilerleyeceklerini belirtti.  

Coredinat ile Geofence teknolojilerini kullanarak Dünya’nın herhangi bir yerinde 3 metre hassasiyetle cep telefonu üzerinden takip yapılabildiğini dile getiren Dr. İhsan Polat, geliştirdikleri esnek yapay zekâ algoritmaları sayesinde Coredinat Satış, Coredinat Alzheimer’s, Coredinat Nakliye, Coredinat Kurye, Coredinat Servis, Coredinat Devriye, Coredinat Fabrika ile 6 ayrı başlıkta onlarca sektöre takip hizmeti vermeye başladıklarını dile getirdi.

Coredinat 2022 yılında Türkiye ve İngiltere’den aldığı iki yatırımla değerini 2 yıldan az bir sürede 3,2 milyon sterline (75 milyon Türk Lirası) yükseltmeyi başarmıştı. 2023 yılında ise bilançolarını daha da güçlendirerek uluslararası arenada şirketlerini değerli kılacak adımlar atmaya gayret edeceklerini belirten Dr. İhsan Polat Al Barak,a Garaj’ı kazanmalarının bu gayretlerin ilk meyvesi olduğunu belirterek sözlerine son verdi.

Bakmadan Geçme