Konya'da bir pet shopta düzenlenen uyuşturucu partisine polis baskını!

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucuyla ve uyuşturucu satıcılarıyla verdiği mücadelesini sürdürüyor. Konya Emniyeti Narkotik ekipleri işletmelerde kendilerini gizleyen zehir tacirlerini hedefine aldı. Ekipler bir Pet Shop mağazasında adeta uyuşturucu partisi yapıldığını tespit etti, uyuşturucu satıcılarını kıskıvrak yakaladı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Selçuklu ilçesinde yürüttüğü çalışmalarda bir iş yerinde uyuşturucu kullanıldığı bilgisine ulaştı. Akşemsettin Mahallesinde bulunan bir Pet Shop mağazası olduğu tespit edilen iş yerine ekipler kısa süre içerisinde ulaştı.

 

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İş yeri içerisinde ve iş yerinde bulunan şahıslar üzerinde arama gerçekleştiren polis ekipleri 27 parça halinde 15 gram metamfetamin maddesi ve bir miktar uyuşturucu hap ele geçirdi. Konuyla ilgili 7 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin 4’ü hakkında Uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan işlem başlatıldı.

 

Gözaltına alınan şüphelilerden Muhammed Eren K., Bülent B., ve Uğur K., ise Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçlarından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Cezaevine gönderilen 3 şahsın daha önceden de Uyuşturucu Madde Kullanmak, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Kasten Yaralamak, Hırsızlık ve Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Kullanılması gibi çeşitli suçlardan toplam 41 ayrı suç dosyasının olduğu öğrenildi.

Bakmadan Geçme