Konya'da Kılıçdaroğlu'nun doktrini anlatıldı

CHP Genel Merkezinden Konya'ya gelen CHP Parti Meclisi Üyesi ve Hukukçu Umut Akdoğan ile CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Yunus Emre partililer anlattığı Kılıçdaroğlu Doktrininde Türkiye'yi birleştiren  bir anlayışın olduğunu dile getirdiler.

Dedeman Otelde gerçekleştirilen programa CHP Parti Meclisi Üyesi ve Hukukçu Umut Akdoğan ile CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Yunus Emre, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener,  Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kollarıyla partililer katıldı.

Programda  CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik'in konuşmalarının ardından, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Hukukçu Umut Akdoğan ve CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Yunus Emre birlikte Kılıçdaroğlu'nun Doktrinini anlattılar.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Hukukçu Umut Akdoğan ve CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Yunus Emre yaptıkları ortak konuşmada, "Geldiğimiz süreçte partimiz CHP'nin iktidarına ülkemizin ihtiyacı vardır. 9 Eylül'den bu yana Türkiye'yi dolaşıyoruz. Konya'da 31. toplantıyı yapıyoruz. Bu seçim ülkemizin kader seçimidir. O zaman birlikte umudumuzu büyütmeliyiz. 6 ay sonra bu adamlar gidecektir. Ülkemizi yeniden güçlendirerek,  Cumhuriyetimize sahip çıkarak geleceğimize dair umudumuz vardır. Bizler mücadele ederek kazanacağız. Konya'da yapılan başarılı çalışmalara destek vererek, daha fazla milletvekili çıkarmak için samimi bir şekilde çalışmalıyız. Partimizin genel başkanına güvenelim.  İktidar olmaktan başka işimiz ve düşüncemiz olmamalıdır. Bu dönem umut, uyum ve uzlaşma içinde olacağız. Toplumun bütün kesimleriyle kucaklaşacağız. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun doktrininde, Türkiye özgürleşecektir. Herkes özgürce yaşamını sürdürecektir. Kutuplaşma yoktur. Farklı kesimleri birleştirme vardır. Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Cumhuriyette hiç bir vatandaşımızın ayrıştırılması yoktur. Eşit yurttaşlık vardır. Ülkemizi birleştiren ve özgürleştiren bir anlayış vardır. Bunun yanında ülkemizi karanlıktan çıkaran herkesle beraber olacağımız bir anlayış vardır.  Bütün bunlar bize yol gösterecektir. CHP'liler olarak hepimiz, Türkiye'de demokrasiyi taçlandırmayı, insan haklarını, hukukun üstünlüğüyle Türkiye kimliğini savunuyoruz. Seçimlere büyük bir güvenle gidiyoruz. İktidara ulaşacağız" dediler. SADETTİN KALECİ

Bakmadan Geçme