Konya'da yeni yılın ilk günü anlamlı etkinlik

Cihannüma Derneği Konya İl Temsilciliği 2023 yılının ilk günü anlamlı bir etkinliğe imza atacak. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Müftülüğü ve Konya Eğitime Destek Platformu'nun destek verdiği organizasyonda Konyalı aileler sabah namazında bir araya gelecek. Buluşmanın adresi Kapu Camii olacak.

Cihannüma Derneği Konya İl Temsilciliği 2023 yılının ilk gününde  büyük bir organizasyona imza atacak. Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve Eğitime Destek Platformu'nun da desteğiyle Konyalı aileler 1 Ocak Pazar günü sabah namazında Kapu Camii'nde bir araya gelecek.

 Sabah Namazının bereketinden hep birlikte istifade edinilecek

 Cihannüma tarafından Konya'da artık bir gelenek halini alan "Aileler Sabah Namazında Buluşuyor" etkinliğine bu yıl da katılımın büyük olması bekleniyor.

 Etkinlikte birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla buluşacak olan Konyalı aileler sabah namazını eda edecek. Namazın ardından eller semaya açılarak insanlığın kurtuluşu için dua edilecek. Ayrıca  katılımcılara ikramlarda bulunulacak.

 Konuya ilgili açıklamalarda bulunan Cihannüma Derneği Konya İl Temsilcisi Ömer Faruk Seleş, ‘Aileler Sabah Namazında Buluşuyor’ etkinliğine tüm vatandaşları aileleriyle birlikte davet etti. "Günün en bereketli anından tüm Konyalı hemşehrilerimizle birlikte faydalanacağız" diyen Seleş, sabah namazının müminlere sunulan çok güzel bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, bu bilincin özellikle çocuklarda da gelişimini sağlamak, ayrıca toplumsal birlik, beraberlik ve kardeşliği daha da güçlendirmek amacıyla 1 Ocak 2023 Pazar günü Kapu Camii'ne  buluşacağız. Gönülden buluşma ve kucaklaşmayla Konyalı kardeşlerimizle özlem gidereceğiz. Yeni yılın aziz milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi için dua edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme