• Haberler
  • Konya
  • Konyalı Öğretmen Kitaplarının Gelirini Bağışlayacak!

Konyalı Öğretmen Kitaplarının Gelirini Bağışlayacak!

Konya'da Eğitimci Yazar Şair Youtuber Araştırmacı Koleksiyoner olan Lütfi Şahin Kitaplarının Gelirini Bağışlayacağını söyledi.

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde öğretmenlik yapan Lütfi Şahin, “Tarih boyunca mağaralar üzerine resimler çizip yazılar yazan insanlardan günümüze kadar hem bilimsel açıdan hem de sosyal açıdan birçok değişiklik meydana gelmiştir. Artık insanlar bir şeyler okumak için mağaraları dolaşmak zorunda değil, ellerine aldıkları kitaplar ile birçok şeyi öğrenebilmektedirler” dedi.

Şahin “Tarihin seyri içerisinde el yazması kitaplar vardı, artık yazılan şeyleri basan matbaalar da mevcut. İnsanlar yeter ki okumak istesinler, binlerce yazarın milyonlarca eserine rahatlıkla ulaşmaları artık mümkün” diye konuştu.

Lütfi Şahin yıllardır yazarlık yaptığını ve onlarca eser bıraktığını söyleyip sözlerine şöyle devam etti: “Yeni eserlerim Ağustos 2024 tarihinde yayımlanacak. Ağustos ayında 5 tane eserimiz yayımlanacak; bunlardan 3 tanesi bilimsel tarzda, 1 tanesi fantastik roman ve 1 tanesi de şiir kitabı olacak. Okurlarıma buradan bilgi vermeyi uygun gördüm” şeklinde konuştu.

Şahin Ağustos ayında yayımlanacak bu 5 eserinin gelirini doğuda maddi durumu olmayan öğrencilere bağışlayacağını belirterek bu durumu okurlarının bilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Özel Haber

Bakmadan Geçme