Konyalı öğretmen Şahin, danışmanlık yapacak

Konya'da görev yapan Eğitimci Yazar Youtuber Araştırmacı Lütfi Şahin TÜBİTAK 2204 A, 2204 C Ve 2204 D Projelerinde Danışmanlık Yapacağını söyledi.

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde öğretmenlik yapan Lütfi Şahin “Bütün ülkelerin araştırmalar yapan ve yapılacak araştırmalara destek veren kurumları mevcuttur. Bu kurumlar devlete bağlı kurumlar olabileceği gibi özel şirketlerin kurumları da olabilmektedir. Bu durum neredeyse tüm ülkeler için geçerlidir” dedi.

Şahin sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizde de araştırmalar yapan ve araştırmalar yapacaklara destekler veren kurumlar mevcuttur. Bu kurumların başında Tübitak gelmektedir. Tübitak hem bilimsel çalışmalar yapmakta hem de araştırmalar yapacaklara destek vermektedir” diye konuştu.

Şahin Tübitak kurumunun lise öğrencileri için düzenlediği araştırma projeleri yarışmasına, iklim değişikliği proje yarışmasına ve kutup araştırma proje yarışmasına öğrencilerini sokacağını belirterek şunları söyledi: “Araştırma proje yarışmasına 2 öğrencimle, iklim değişikliği proje yarışmasına 4 öğrencimle ve kutup araştırma proje yarışmasına 6 öğrencimle katılacağım. Bizlere bu imkanı sundukları için Tübitak kurumuna teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.
 

Bakmadan Geçme