Konyalı öğretmenden araştırma!

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde öğretmenlik yapan Lütfi Şahin Akşehir Gölü'nün Mikroflorasını Ve Mikrofaunasını Araştıracağını söyledi.

Konya’da öğretmenlik yapan Eğitimci Yazar Şair Youtuber Araştırmacı Koleksiyoner Lütfi Şahin “Biyoloji bilimi ile uğraşanlar bitkileri araştırarak flora çalışmalarını, hayvanları araştırarak fauna çalışmalarını ortaya koyarlar. Aristo ilk defa sistematiğin temellerini ortaya koyduğunda yaptığı sınıflandırma ile sağlıklı bir sınıflandırma yapamamıştı. Modern sınıflandırma yöntemleri ile son yüzyıl içerisinde bitkiler ve hayvanlar sağlıklı bir şekilde sınıflandırmaya tabi tutulmaya başlandı. Canlıların bütün özellikleri dikkate alınarak sınıflandırmaya tabi tutuluyor artık” dedi.

Şahin “Bütün canlıları gözümüz ile göremiyoruz. Bazı bitki ve hayvanlar, mikroorganizmalar gözle görülemeyecek kadar küçüktürler. Bu canlıları görebilmek için mikroskop denilen cihazları kullanmamız gerekiyor. Bu mikroskobik canlılarda sınıflandırma içerisinde yer almaktadır” diye konuştu.

Şahin “Akşehir Gölü’nde bulunan mikroskobik canlıları araştıracağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Akşehir Gölü’nde bulunan mikroflorayı ve mikrofaunayı Temmuz ayından itibaren araştırmaya başlayacağım. 1 yıl sürecek araştırmalarım için sürekli olarak Akşehir Gölü’nden su örnekleri alacağım. Mikroskop altında bu canlıları inceleyeceğim. Araştırmalarımın sonuçlarını web sitemden ve sosyal medya hesaplarımdan paylaşacağım” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme