Konyalı STK, deprem bölgesinde!

Türsiad (Türsiad-Tüm Üretken Sanayici ve İş Adamları Derneği) yönetim kurulu üyeleri deprem bölgesini ziyaret ederek, bölgeye sosyal ve ekonomik yardımları hangi kanallardan ulaştırabileceklerini değerlendirdiler.

Türsiad Genel Başkanı Mustafa Turhan, yönetim kurulu üyelerinden İsmail Arda, Mustafa Sarıkaya ve Abdullah Çibik’ten oluşan heyetle 6 Şubat Depremi merkez üssü Elbistan ve Kahramanmaraş’ta resmi ziyaretlerde bulundular. 

Elbistan Kaymakamı Tarık Orhan ile görüşen heyet, bölgede 6 yeni fabrika için sözleşmelerin imzalandığı ve Elbistan Organize Sanayi Bölgesi ile afetin yaralarını saracak ekonomik atılımların da yapıldığını aktardılar. 

Konyalı STK, deprem bölgesinde!

YARDIM KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ!


Görüşmelerde bölge insanının büyük şehirlere göç etmek zorunda kalmadan kendi memleketlerinde yaşamı sürdürmelerinin sosyal ve kültürel bakımdan son derece önemli olduğunun altı çizildi.


Kahramanmaraş Valisi Ekrem Önder Ergün ve AFAD İl Müdürü Sayın Tayfun Temür ile bir araya gelen heyet, afetin yıl dönümünde STK’ların yardımları nasıl ulaştırabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular. 

Bakmadan Geçme