• Haberler
  • Konya
  • Konyalı yaşlı adam ömrünü iyiliğe adıyor!

Konyalı yaşlı adam ömrünü iyiliğe adıyor!

Konya'da vatandaşlara kış ve yaz aylarında çeşitli yiyecek ve içecek dağıtan Lokman Yıldız, insanlardan para değil hayır duası istediğini belirtti. 

Konyalı Lokman Yıldız, emekli olduktan sonra kendisini hayır işlemeye adadı. Vatandaşlara kışları çorba dağıtan Yıldız, yazları ise, limonata ve soğuk su, ikram ediyor.

Yıldız, her gün arabası ile Konya'nın belirli noktalarında sıcak havada evinde hazırladığı limonatayı vatandaşlara ikram ediyor. 


Kış ayları geldiğinde ise vatandaşların içini ısıtmak için çorba hazırlayan Lokman Yıldız, kendisine para teklif edenlerden sadece hayır duası istiyor. 


Yıldız'ın tezgahının önünde ise 'Ey güzel insan yiyin için para teklif etmeyin' ve 'Yiyin için Allah razı olsun deyin yeter' yazılı pankartlar bulunuyor.

“TEK AMACIM ALLAH'IN RIZASINI KAZANMAK”


7 yıldır insanlara ikramda bulunduğunu anlatan Lokman Yıldız, "Kışın çorba ekmek yazın ise limonata, soğuk su dağıtıyoruz.

Kışın milleti soğuktan ısıtmaya çalışıyoruz. Yazın da insanları serinletmeye çalışıyoruz. Herkesten sadece Allah razı olsun demelerini istiyorum. Başka da bir amacım yok. Tek amacım Allah'ın rızasını kazanmak" dedi.

Konyalı yaşlı adam ömrünü iyiliğe adıyor!

“YATMAK İLE BİR YERE VARAMAYIZ”

Emekli olduktan sonra bu işe başladığını belirten Yıldız, "Emekli olduktan 2-3 sene sonra da bu işe başladık. Allah'ın izniyle bu işle de vaktimizi, ömrümüzü dolduracağız. 


Cenab-ı Allah fırsat verdiği sürece devam edeceğiz. Vatanımıza, milletimize faydalı olmaya çalışıyoruz. Dünyaya geldik, azıcık da olsa faydalı olalım. Yatmak ile bir yere varamayız" şeklinde konuştu.

İlk gören insanların çok güzel karşıladığını söyleyen Yıldız, "İnsanlar ilk gördüğünde çok iyi karşılıyorlar. Bazıları geliyor, para teklif ediyor. Ben de almıyorum.

Adam bana kızıyor, 'bir katkım olsun' diyor. Ben de 'yapabildiğim yere kadar kendim yapacağım' diyorum" diye konuştu.
 

Bakmadan Geçme