KTÜN proje pazarına büyük ilgi

9. Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı (KTMOPP), KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonu'nda akademisyenlerin, öğrencilerin ve davetlilerin geniş katılımıyla gerçekleştiriliyor.

KTÜN proje pazarına büyük ilgi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Program, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Cemil Lütfi Özkul, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş’ın yanı sıra KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Konya İl Müdürü Vehbi Konarılı,  Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hülya Şevik, Meteoroloji 8. Bölge Müdürü Ahmet Tiryaki, Konya Sanayi Odası Başkan Vekili İbrahim Özen,  İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Hasan Özgür Yetiştirici, Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Savaş Durduran, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kılıç, KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köken, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Esra Yel, Doç. Dr. Gürol Önal, projeye sponsor olan sanayi ve ticaret kuruluşlarının temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımı ile başladı.

KTÜN proje pazarına büyük ilgi
SANAYİ VE HİZMET SEKTÖRÜNDEN PROJE PAZARINA DESTEK
5 ayrı alanda düzenlenen ve mühendislik fakültelerinde okuyan lisans öğrencilerinin projelerinin görücüye çıktığı organizasyonda, toplam 113 proje yer alırken KTÜN dışında 6 farklı üniversiteden 11 proje etkinliğe dâhil oldu.  Üniversite Proje Pazarına kamu, sanayi ve hizmet kuruluşlarından anlamlı destek geldi. 

KTÜN proje pazarına büyük ilgi
TÜBİTAK, Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, Eti Aliminyum A.Ş, (Altın Sponsor), Öztaşoğlu Harfiyat Ltd. Şti., Bera Vakfı, Çağlayan Soğutma A.Ş, , Memak Plastik Gıda Mak. San. Tic. A.Ş (Gümüş Sponsor),   Alışan Lojistik, Enelsis Endüstri Elektrik Sis, Petek Kalıp Ambalaj San. A.Ş,, Simkon Mühendislik Ltd. Şti., Ege.  Sis. Bil.  İşl. Sis. Ltd. Şti., Argeva Bilişim Tek. Ltd. Şti.(Bronz Sponsor),  İlko İlaç San. A.Ş,, Mepsan Petrol Cihazları A.Ş., Denma Mühendislik & Makina Oto. İnş. San. & Tic. Ltd. Şti.,  Exentech Savunma Ltd. Şti. (İnci Sponsor), Aselsan,  Sosyal İnovasyon Ajansı, Konya Bilim Merkezi,  İmaş Makina Sanayi A.Ş, Divizyon, Tercih Patent, Aivisiontech , Türk Kadınlar Birliği ve Konya Çalışan Gençlik, (Diğer Sponsorlar), etkinliğe destek olan kuruluşlar arasında arasında yer aldı.KTMOPP etkinlik alanını gezen protokol ve katılımcılar, proje sahibi öğrencilerden projeleri hakkında bilgiler aldı.  Mühendislik Proje Pazarı 16 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’da düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek. 

KTÜN proje pazarına büyük ilgi

 

 

Bakmadan Geçme