Kültür ve doğa turizmi için yeni rotalar belirleniyor

Denizli'de hayata geçirilecek projeler kapsamında, ilçenin yeni turizm rotaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları ile haritalama çalışmalar tasarlanacak.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 2023 yılı Teknik Destek Programı dahilinde desteklenen projeyle Çal Kaymakamlığı, Çal Belediyesi ve Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Çal’ın yeni turizm noktaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları ile haritalama çalışmaları yapılacak.

Çal Kaymakamı Mert Çanga, Belediye Başkanı Fethi Akcan, Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hayrullah Akgün, Çal Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Denizli ve DETA Danışmanlık’tan Uzman Ahmet Benek yol haritası hakkında görüş alışverişinde bulunmak için Belediye Başkanı Akcan’ın makamında toplantı yaptı.

Yapılmış olan toplantıda Çal ilçesinin turizm rotaları ve sürdürülebilir parkurlarının yapılacağı, öne çıkarılacak turizm değerlerinin olacağı ve özgün, nitelikli, sürdürülebilir bir turizm oluşturulacağı vurgulandı.

Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, yapmış olduğu açıklamada; “Kültür ve doğa turizmi için çekim yerlerinden biri haline gelen Çal’da 2023 yılında 10 binin üzerinde kişi Bağ Yolu Projesi kapsamında ilçemize geldi. Amacımız, yeni turizm rotaları, yürüyüş yolları ve bisiklet parkurları ile turizm destinasyonu oluşturmak. Çal’ın geleceği turizmde” dedi.

Bakmadan Geçme