Kuşvuran Tatilcileri Uyardı

Turizm ve İş Dünyasını Geliştirme Derneği (TURİDER) Başkanı Seda Kuşvuran Kurban Bayramı dolayısı ile tatile çıkacak olan vatandaşları uyardı: 'TÜRSAB'dan belgesini almış ve Kültür Turizm Bakanlığından onaylı, yasal seyahat acentelerini tercih edin.'

Kuşvuran Tatilcileri Uyardı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tatil ve uçak biletlerinde taksit seçeneklerinin kaldırılması ile sektörde ciddi bir daralmanın yaşandığını söyleyen Turizm ve İş Dünyasını Geliştirme Derneği (TURİDER) Başkanı Seda Kuşvuran, şu ifadeleri kullandı.

Kuşvuran Tatilcileri Uyardı

“Bu bayram maalesef tüm Türkiye'de olduğu gibi Konya'da da tatil ve uçak biletlerinde taksit seçeneğinin kaldırılmasıyla ciddi bir daralma yaşanmıştır. İç pazarda yaşanan enflasyon, dış pazarda yaşanan kur ve vize baskısı halkımızın tatil seçeneklerini de oldukça daralttı. Bu bayram halkımız genel olarak kısa vadeli ve ekonomik apart otel tatilleri, bir kaç aile birleşerek villa kiralama, kamp çadır ile doğada sade ve oldukça ekonomik tatil seçeneklerini ile değerlendirmistir.Bayram sürecinde tatile çıkacak vatandaşlarımız için en önemli uyarımız " tatil simsarları ve dolandırıcılarına dikkat edin " olacaktır. Çünkü gerek internet üzerinden, gerekse cep telefonlarına gelen mesajlar ile çok ucuz tatil seçenekleri sunuyormuş gibi suistimale açık mesajlarla kandırılıyorlar. Tüketicilerin indirimli tatil beklentileri üzerinden haksız kazanç elde etmek isteyen dolandırıcılar birçok yola başvuruyor. Lütfen bu mesajlara, linklere, web sayfalarına itibar etmeyin. Tüm seyahat seçenekleriniz için TÜRSAB'dan (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) belgesini almış ve Kültür Turizm Bakanlığından onaylı, yasal seyahat acentelerini tercih edin, yoksa paranız ve tatiliniz çöpe gidebilir büyük mağduriyetler yaşayabilirsiniz.Bu vesileyle tekrar tüm halkımızım mübarek kurban bayramını kutluyor, sevdikleri ve aileleriyle bir arada sağlıklı, huzurlu nice bayramlar diliyorum”  dedi.

Kuşvuran Tatilcileri Uyardı


 

Bakmadan Geçme