Matlaşmış bardakları parlatmanın sırrı Bu karışımın içinde bekletmek yetiyor

Zamanla bulaşık makinesinde matlaşan bardaklarınızı elma sirkesiyle eski canlılığına kavuşturabilirsiniz

Uzun süreli kullanıma bağlı olarak bulaşıklar matlaşıyor. Özellikle sürekli bulaşık makinesinde yıkanan bardaklar zamanla kimyasal deterjanların etkisiyle tanınmaz hale geliyor. İnsan sağlığı için de son derece zararı olan bu kimyasallar bardakların matlaştırsa da bu durum için doğal bir yöntem söz konusu. Üstelik elinizi bile yormanıza gerek kalmıyor.

Bulaşıklarınızı parlatmak için gereken malzemeler:

  1. Elma sirkesi
  2. Su

Matlaşmış bardakları parlatmanın sırrı Bu karışımın içinde bekletmek yetiyor

BARDAKLARINIZ ESKİSİNDEN PARLAK OLACAK

medyatava.com sitesinde yer alan faydalı bir içerikte matlaşan bardakların imdadına elma sirkesinin yetiştiği belirtildi. Her derdimize koşan elma sirkesi, bu noktada da etkili olacak. Bir ölçek su ve bir ölçek elma sirkesinden oluşan suda bardaklarınızı bekletin.

Bir süre sonra bu cam bardakları sirkeli sudan çıkarın ve yumuşak bir bez ile bardakları ovun. Böylelikle eski parlaklığına kavuşacaktır.

BULAŞIK MAKİNESİNE İKİYE BÖLÜP EKLEYİN! KOKUYU VE KİRECİ ALIYOR…

Bulaşık makinesine limon koymak, birkaç farklı amaç için kullanılabilir:

1. *Kötü Kokuları Giderme:* Limon, doğal bir temizleyici ve ferahlatıcı bir kokuya sahiptir. Bulaşık makinesinde zamanla oluşabilecek kötü kokuları gidermek ve makineyi tazelemek için limon kullanabilirsiniz. Limonun doğal kokusu, bulaşıklarınıza hoş bir koku kazandırabilir.

2. *Kireç ve Tortu Temizleme:* Limon asidik bir özelliğe sahiptir ve bulaşık makinesinde biriken kireç ve tortuyu temizlemeye yardımcı olabilir. Bu, makinenin daha etkili çalışmasını sağlar ve bulaşıkların daha temiz olmasına katkıda bulunabilir.

Matlaşmış bardakları parlatmanın sırrı Bu karışımın içinde bekletmek yetiyor

3. *Parlatıcı Etkisi:* Limon, doğal bir parlatıcı özelliğe sahiptir. Bulaşık makinesine limon eklemek, bulaşıklarınızın daha parlak ve temiz görünmesine yardımcı olabilir. Limonun içeriğindeki asit, cam ve metal yüzeyleri parlatmaya yardımcı olabilir.

*Nasıl Kullanılır:*

1. Bir limonu dilimleyin veya iki yarıya bölün.

2. Dilimlenmiş veya bölünmüş limon parçalarını bulaşık makinesinin üst rafına veya çatal-bıçak gözüne yerleştirin.

3. Bir bulaşık yıkama işlemi başlatın.

Ancak, bu yöntemi kullanırken dikkatli olunmalıdır. Limonun asidik özelliği, bazı bulaşık makinelerinin metal parçalarına zarar verebilir. Bu nedenle, bulaşık makinesinin kullanım kılavuzunu kontrol ederek limon kullanmanın makineye herhangi bir zarar verip vermediğini kontrol edin. Eğer bir endişeniz varsa, bulaşık makinenizin üreticisine danışabilirsiniz.

Kaynak: medyatava.com

Derleme: hakimiyet.com

Bakmadan Geçme