Merak üzerine geldikleri Meke Gölünde 2 gün kamp yaptılar

Konya'nın Karapınar ilçesindeki Meke Gölü, sonbahar turizminin incisi olarak Alman turistleri ağırlıyor.

Merak üzerine geldikleri Meke Gölünde 2 gün kamp yaptılar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya'nın mistik toprakları, sonbaharın eşsiz renk cümbüşünde doğa severlerin ve gezginlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Özellikle Karapınar ilçesinde bulunan ve doğal güzelliğiyle dikkat çeken Meke Gölü, yeraltı sularının azalması ve kuraklık gibi nedenlerle kurumuş olmasına rağmen, serin sonbahar aylarında da turistlerin vazgeçilmez duraklarından biri haline gelmiş durumda. 

Merak üzerine geldikleri Meke Gölünde 2 gün kamp yaptılar

Geçtiğimiz hafta sonu, Almanya'dan yola çıkan ve birçok Avrupa ülkesini gezdikten sonra rotalarını Türkiye'nin eşsiz doğa köşelerine çeviren Alman turistler, İstanbul, Antalya ve Nevşehir'in ardından Konya'nın eşsiz manzaralarına hayran kaldı. Patrica ve Joel Beler, Gerhard ve Gabi Haller ile Ulrike ve Michael Scharrer çiftleri, krater gölünün büyüsü altında Meke Gölü'nde mola vererek, iki gün boyunca kamp yapmanın keyfini çıkardı. Yürüyüşler, gün batımı ve gün doğumu manzaralarıyla bütünleşen bu özel deneyim, doğa ile iç içe olmanın en güzel örneklerinden birini sergiledi.

Merak üzerine geldikleri Meke Gölünde 2 gün kamp yaptılar

Türk misafirperverliğine hayran olduklarının altını çizen Alman çift Patrica ve Joel Beler, ”1 buçuk yıl oldu ülkemizden ayrılalı. Bir çok Avrupa ülkesini gezdik. Ülke çok güzel. Her yerde güzel karşılanıyoruz. İnsanları çok iyi. Bizi misafir ediyor ve yemeklerini paylaşıyor. Bu özellikte insanı hiçbir Avrupa ülkesinde görmek mümkün değildir. Türkiye çok güzel, çok büyük bir ülke. Meke Gölünü daha önce buraya gelen arkadaşlarımız anlatmıştı. Kurumuş olsa da gölde sakin bir 2 gün geçirdik. Diğer Alman arkadaşlarımızla da burada tanıştık. Göl kuru olsa da bizi çok etkiledi. Gölün oluşumu araştırdık ve bize ilginç geldi” dedi.

Bakmadan Geçme