• Haberler
  • Konya
  • Meram Belediyesi estetik ve konforlu parklar için aralıksız çalışıyor

Meram Belediyesi estetik ve konforlu parklar için aralıksız çalışıyor

Meram Belediyesi, ilçenin dört bir yanında bulunan park, bahçe, yeşil alan ve mesire alanlarında bulunan oyun-spor grupları, park yolları, banklar ile kameriyelerin bakım onarımını için yoğun bir mesaiyle çalışıyor. Başkan Mustafa Kavuş, parkların estetik ve konforu ile Meram'ın bu noktada en iyi hizmeti alması için aralıksız çalıştıklarını ifade etti.

Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan parkların bakım, onarım ve yenilenmesi için yoğun bir çalışma sergiliyor. Ekipler bu kapsamda ilçenin dört bir yanında bulunan park, bahçe, yeşil alan ve mesire alanlarında bulunan oyun grupları, banklar ve kameriyelerin bakım-onarımını gerçekleştiriyor.

Meram Belediyesi estetik ve konforlu parklar için aralıksız çalışıyor

Ekipler, ilçenin tüm parklarında eksikleri tamamlıyor
Bu çerçevede kırılan, deforme olan ve işlevselliğini yitiren oyun grupları ile kent mobilyaları yenilenip boyanıyor, yürüyüş yollarındaki döşemeler yeniden yapılıyor, bozulan kameriyeler, spor aletlerinden kullanılabilecek durumdakiler tamir ediliyor, kullanılamayacaklarsa yenisiyle değiştiriliyor. Parkları estetik, kullanışlı ve konforlu bir yapıya kavuşturmak için aralıksız çalışan ekipler, yürüyüş yollarını ve kaldırımları da tamir ederken, ot biçme, ağaç budama, peyzaj, çiçeklendirme, ilaçlama ve çevre temizliği gibi rutin işleri ise durmaksızın devam ettiriyor.

Meram Belediyesi estetik ve konforlu parklar için aralıksız çalışıyor

Başkan Kavuş; “Vatandaşlarımızın rahatı için titiz bir çalışma yürütüyoruz”
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan park, bahçe ve mesire alanlarında gerçekleştirdikleri bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hemşehrilerinin bu noktada en kaliteli hizmeti almaları adına çalışmaların yıl boyunca süreklilik arz ettiğine vurgu yaptı. Parklarda gerçekleştirilen bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ilçe genelinde titizlikle yürütüldüğüne dikkat çeken Başkan Kavuş, “Ekiplerimiz eskiyen, yıpranan, kırılan bankları, oyun guruplarını ve kameriyeleri onarıyor, çevre düzenlemelerini gerçekleştiriyor, peyzajlar yenileniyor, ağaçlar budanıyor, bozulan yollar ve kaldırımlar yeniden düzenleniyor. Meram'ın en önemli marka değeri ‘yeşilidir.' Yaptığımız bu revizyon çalışmalarını bu açıdan değerlendiriyor ve büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

Meram Belediyesi estetik ve konforlu parklar için aralıksız çalışıyor

Başkan Kavuş; “bu parklar hepimizin”
Öte yandan parkların ve parklarda bulunan tüm şehir mobilyalarının toplumun ortak malı olduğuna dikkat çeken Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bunların titiz kullanımı ve korunmasında hemşehrilerinden de destek istedi. Meram'ın tüm güzelliklerini korumanın herkesin ortak hedefi olması gerektiğini belirten Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Meram'ın gerek doğal güzelliklerini gerekse yatırımlarını korumak için hep birlikte hareket etme mecburiyetimiz var. Özellikle yaz aylarında vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları parklar ve bahçelerde bulunan mobilyalar, özensiz kullanım sonucu büyük hasar görüyor. İnsanımızdan da büyük tepki alan bu zararın önüne geçebilmek adına Meram Belediyesi olarak yoğun bir çalışma sergiliyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacımız var. Gerek kullanırken daha dikkatli olmaları, gerekse zarar verenleri uyarmaları büyük bir zararın önüne geçecektir.”

Meram Belediyesi estetik ve konforlu parklar için aralıksız çalışıyor

 

Bakmadan Geçme